Silverline Yaşlılara Yardımcı olan uygulama

Silverline İleri yaştaki akıllı telefon kullanıcılarına yardımcı olmayı hedefleyen uygulama paketi

Singapur merkezli Silverline, cihazların kullanımını kolaylaştıran uygulamalar ile ileri yaştaki akıllı telefon kullanıcı sayısını arttırmayı hedefliyor. Threedom‘ın akıllı telefonları daha kolay kullanmak için eli yatkın olmayanlara sunduğu çözümlerden sonra, şimdi de Singapur merkezli Silverline aynı çözümleri daha eski nesil için üretmeye çalışıyor.

Silverline
Silverline

Akıllı telefonların ileri yaştaki kullanıcılar arasında çok fazla rağbet görmediği kadar, bu hedef kitlenin bu teknolojinin getirdiği kolaylıklardan mahrum kaldığı da gerçektir. İleri yaştaki kullanıcılar için akıllı telefonları daha erişilebilir kılmak adına Silverline uygulamaları, telefonun en önemli uygulamalarını daha kolay kullanılır hale getiriyor; örneğin,  daha görsel bir rehber sunarak her bir kişinin fotoğrafını ekrana yansıtırken, Discover uygulaması da resim yazısı oluştur Connect uygulamasımak üzere ilgili seçeneklerle birlikte kullanımı kolay bir kameradır. Kolaylık sağlayan diğer uygulamalar arasında kullanıcıya ilacını alacağı zamanı hatırlatan Well Being ve acil durumlarda ambulans veya polisi aramak için basit simgeler sunan Emergency yer alıyor.

Silverline ayrıca genç kullanıcıların modası geçen akıllı telefonlarını bir kenara atmak ya da elden çıkarmak yerine bağışlamalarını sağlamak üzere, Singapur’daki telekomünikasyon şirketleri ile bağlantılı çalışan bir program da kullanıyor. Aşağıdaki video, Silverline’ın nasıl çalıştığını gösteriyor.

İleri yaştaki insanları akıllı telefon kullanmaya teşvik etmek, hayatlarını kolaylaştırmak kadar toplumla iç içe kalmalarını sağlamak adına da faydalı olabilir. Söz konusu teknoloji olduğunda, onların geride kalmadıklarından başka nasıl emin olabiliriz ki?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here