Şimdi de Akıllı Yüzük Geliştirildi

Günlük kullanım için geliştirilen akıllı cihazlar git gide küçülürken bunun son örneği akıllı yüzük oldu.

20140903114157-mobile-companion

Günlük hayat ile iş hayatını denge tutmak için sürekli yeni sistemler ve ürünler geliştirilirken firmalar da sürekli yeni fikir arayışı içindeler. Akıllı telefonlar, akıllı saatler derken şimdi de akıllı yüzük geliştirildi. Daha önce de, bir başka aksesuar olan akıllı bileklikleri tanıtmıştık. Görünen o ki, günlük kullanılan ufak aksesuarlar, basit birer takı olmaktan çıkacak ve dünya ile sürekli iletişim halinde bulunan cihazlara dönüşecekler.

MOTA adlı bu akıllı yüzük, akıllı telefonunuz ile bağlantı halinde kalarak, gelen bildirimleri, mesajları, uygulama bildirimlerini, arama bilgilerini gösterebiliyor. Böylece kalabalık bir ortamda telefonunuzu sürekli elinizde ya da masanın üzerinde tutmak zorunda kalmıyorsunuz.

Android ve iOS cihazlarla çalışabilen yüzük, düşük enerji tüketimi ile Bluetooth 4.0 iletişim sistemini kullanıyor.

20140903114218-adjust-your-speed

Yüzük, mesajlarınızı, üzerinde bulunan eğimli ekrandan okumanıza, bildirimleri görmenize, gelen aramaların bilgilerini görmenize olanak sağlıyor. Ürünün şarj edilmesi ise oldukça kolay. Bu yüzüğü satın aldığınızda yanında gelecek olan şarj istasyonuna yüzüğü bırakmanız halinde, şarj işlemi başlamış oluyor. Her hangi bir kabloya ve şarj girişine ihtiyaç duymuyorsunuz.

20140903115747-low_key

Yüzük ile, borsa, hava durumu, trafik durumu ve bunun gibi günlük bilgilere de ulaşabiliyorsunuz. Indiegogo üzerinden tanıtılan ürünün 2 tanesi yaklaşık 150 dolara satılırken, toptan alacaklar için de kampanyaları bulunmakta.

1 YORUM

  1. tüm imkanlar para kazanmak için kullanılabilir üzerinde düşünmek yeterli web tasarım e-ticaret bunlara birer örnek sermayesiz kazanç imkanı yaratmakta web tasarım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here