Simge ve Küçük Resim Tasarlayıp Satın

Simge ve Küçük Resim Tasarlayıp Sat

Eğer grafik konusunda iyiyseniz farklı küçük resimler ve simgeler yaparak satabilirsiniz. Kendi web sitelerinde ve alanlarında kullanmaları için insanlara özel tasarımlar yapabilirsiniz. Hatta daha da iyisi herkes için simgeler oluşturarak simge ve stock fotoğraf sitelerinde satabilirsiniz. Stock fotoğrafçılığında olduğu gibi sanatsal çalışmalarınızı istockphoto.com ve Dreamstime.com gibi stock fotoğraf sitelerinde satabilirsiniz.

İstockphoto.com ve dreamstime.com sitelerinde bir vektör simgesinin 60 krediye satıldığını gördüm. Bu da nereden bakarsanız 60 $ demektir. Bu siteler indirme başına size bu paranın %15 ile %45’ini öder. Ancak yine de tek bir grafik için bu oldukça yüksek bir miktardır. Daha önce stock fotoğrafçılıkta bahsettiğim gibi bugünün teknoloji trendlerinin simgelerini bulmakta da yine oldukça zorluk çektim. Birçok sanatçının eserlerini paket haline getirdiğini gördüm. Bazı paketler 100 $ ile 300 $ arasında satılmaktadır. Simgeler de genellikle bu şekilde satılır.

Eğer güzel görünen simgeler tasarlama konusunda yetenekliyseniz bu yöntem size iyi paralar kazandırabilir. Stock fotoğraf ve simge siteleri dışında kendi web sitenizi de tasarlayıp burada satışlarınızı yaparak ücretin % 100’ünü kendiniz alabilirsiniz.

Simgeler tasarlayarak para kazanmak için izlenecek adımlar:
1.Stock fotoğraf ve simge sitelerine üye olun.
2.Simge satmak için kendi web sitenizi tasarlayın.
3.Kendi portföyünüzü oluşturun, web sitenizde ve stock fotoğraf sitelerinde yayınlayın.
4.Resimlerinizi paket olarak ya da teker teker satın.
5.Web sitelerinde, sosyal ağlarda, arkadaşlar arasında ya da diğer trafik yöntemleriyle reklamınızı yapın.

Ne kadar para kazanabilirim?
Parça başına mı yoksa paket olarak mı ücretlendirme yapacağınıza göre değişir. (Tek bir resim için 0,50 $’dan başlayıp daha yüksek fiyatlar verebilirsiniz. Ama simge paketleri oluşturabilirseniz bu paketler genellikle 100 $ ile 300 $ arasında satılmaktadır.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here