Singapur’da Akıllı otobüs durakları test ediliyor.

Singapur’da mimarlar, yolcuları toplu taşıma araçlarını kullanmaya teşvik etmek için akıllı teknolojiye sahip bir otobüs durağı tasarladılar. Dijital ekranlı yeni otobüs durağı tasarımı güneş panelleri ile güçlendirildi.

Singapurlu mimarlık firması DP Architects , daha iyi bir bekleme deneyimi için bir otobüs durağı hazırladı. Singapur Kara Taşımacılığı Kurumu tarafından yaptırılan ve Eylül 2016’da kurulan durakta, yolcuların ilham almasını sağlamak için salıncaklar, kitaplar, çatı katı bahçesi, bisiklet park yeri, sanat yapıtı ve bir dizi akıllı teknoloji bulunuyor.

Akıllı otobüs durakları

Teknolojik durakların özellikleri arasında telefon şarj cihazlarının doldurulması, Wi-Fi erişi sağlanması, otobüslerin durağa geliş saatleri, haritalar, hava durumu ve hatta yerel haberler gibi ayrıntılı bilgiler yer alıyor. Duraklarda ayrıca QR kodu ile kütüphaneden çevrimiçi kitaplar indirip okuyabiliyorsunuz. Tasarımda dijital özellikleri güçlendirmek için güneş panelleri kullanıyor.

Singapur hükümeti akıllı durak fikri ile diğer bölgelerde genişleme finansmanı sağlayıp sağlayamayacağına karar verecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here