Şirket açıklamaları cepte

6

Artık şirket açıklaması cep telefonuna gelecek. İMKB’de halka açık şirketlerin ve borsanın genel bildirimleri artık yatırımcının cep telefonuna SMS ile gelecek. 10 şirketin yolladığı özel durum açıklamalarını, mali tabloları isteyen yatırımcı haftada 2.9 lira karşılığı bu bilgilere anında ulaşabilecek.


İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nın (İMKB) Turkcell ile birlikte yürüttüğü “Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)Mobil Bilgi Servisi” hizmete girdi. Servise abone olan yatırımcılar, KAP’ta yayınlanan bildirimlere Turkcell hatlı cep telefonlarından ulaşabilecek.


Servisin tanıtımı dolayısıyla İMKB’de düzenlenen basın toplantısında konuşan İMKB Başkanı Hüseyin Erkan, Turkcell ile geliştirdikleri program çerçevesinde yatırımcıların artık KAP’a gönderilen bilgiye cep telefonları aracılığıyla anında ulaşabileceğini, yatırımcıların kendi portföyündeki şirketlerle ilgili tercihte bulunacağı bir abone sistemi geliştirildiğini ve KAP’a gelen duyuruların SMS ile abonelere ulaştırılacağını anlattı. Uygulamanın bütün GSM şirketlerine açık olduğunu ifade eden Erkan, talep olması halinde hizmetin diğer operatörler aracılığıyla da verilebileceğini, bu konuda en hızlı ilerlemeyi Turkcell ile kaydettiklerini söyledi. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler ise Turkcell’in 2000 yılından bu yana İMKB’de kote olduğunu hatırlatarak, İMKB ile ilk kez bir araya gelerek “kazan-kazan” ile kurumsal bir çözümü müşterilerine sunduklarını söyledi.


HAFTALIK ABONE SİSTEMİ OLACAK
Toplantıda verilen bilgiye göre uygulamadan yararlanmak isteyen Turkcell aboneleri, SMS ile veya ilgili internet sitesinden KAP-Mobil Bilgi Servisi uygulamasını başlatabilecek. Haftalık 2.90 liradan ücretlendirilecek hizmette aboneler belirlediği 10 şirketin KAP’a yolladığı özel durum açıklamalarını, bilanço ve gelir tablosunu içeren mali tabloları SMS olarak alabilecek.Habertürk

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here