Slack – E-mail’i Bitirecek Uygulama 2 Milyar Dolar Değere Ulaştı

Özellikle ekip çalışanları için ve iş yaşamında kullanılabilecek bir uygulama olan Slack, 2 milyar dolarlık değere ulaşmayı başardı.

slack

Slack, bir dosya ve yazı paylaşım uygulamasıdır. Mobil cihazlarda çalışabildiği gibi bilgisayardan da kullanılabilen uygulamanın, e-mail alışkanlıklarını ortadan kaldırabilecek kadar iddialı ve başarılı bir yükselişte olduğu uzmanların gözünden kaçmadı. Şimdil özellikle ülkemizde pek bilinmeyen uygulamanın yakın bir gelecekte herkes tarafından tanınacağı ve kullanılmaya başlanacağı tahmin ediliyor.

Uygulama gerçekten bir patlama yaparak sadece 1 yıllık bir süreçte günlük 500 bin kullanıcıya ulaşmış durumda. Ayrıca kullanıcıların dünya çapında, her üç ayda 2’ye katlandığı, firmanın CEO’su Stewart Butterfield tarafından, The New York Times’a verdiği ropörtajda belirtildi.

Uygulamanın 2015 yılı sonunda yaklaşık 2 ila 3 milyon kişi tarafından kullanılıyor olması bekleniyor. Ayrıca bu kullanıcı sayısının günlük olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda var.

Slack, yoğun iş yaşamının iletişim gereksinimlerini, ekip çalışanların birbirleri ile kolayca haberleşebilmesini, bir proje üyelerinin gerekli paylaşımlarını aynı ortamda yapabilmelerini sağlayan ve e-mail alışkanlıklarının değişmesinde büyük bir rol oynacağı tahmin edilen bir uygulama.

“Daha az meşgul olun” sloganıyla yayılan Slack’e üye olarak kendi ekibinizi oluşturmak ve onları bu platforma davet etmek ise oldukça kolay. Uygulama Sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here