Smile franchise koşulları

Smile Dükkan açacak girişimcilerin öncelikle ticari geçmişleri ve önerdikleri dükkan yeri incelenmektedir. Telekomünikasyon sektöründe tecrübeli olmak tercih nedenidir, ancak verdiğimiz kapsamlı eğitimler ve franchise sistemimiz sayesinde sektör dışından gelenler de kabul edilmektedir. Aranılan iş ortakları, ticareti bilen, müşteri ilişkileri güçlü, dükkanını iyi yönetebilecek, temel ilke ve kurallarımıza uygun çalışmayı benimseyecek kişilerdir.

Smile Dükkan Seçimi Nasıl Yapılır

Bir satış noktasının Smile Dükkan olarak değerlendirilebilmesi için öncelikle, ilgili bölgenin satış potansiyeli ve pazar koşulları göz önüne alınarak ihtiyaç olup olmadığına karar verilir. (10.000 nüfusun altındaki bölgelerde Smile Dükkan açılmaz.)

Bu konuda bir gereksinim varsa Satış Yöneticisi’nin görüşleri doğrultusunda adaylar değerlendirilerek Smile Dükkan Adayı Değerlendirme Formu hazırlanır.

Bir dükkanın Smile Dükkan olabilmesi için aşağıdaki kriterlere uygun olması gerekir. Ancak pazar ve bölge koşulları nedeni ile kriterler değişiklik gösterebilir.

Smile Tercih Edilen Dükkan Kriterleri Nelerdir

Smile Dükkan açmak için özellikle cep telefonu satan mağazaların, yayaların sıklıkla geçtiği ve trafiğin yoğun olduğu noktalar tercih edilir. Temel ilke, her Smile Dükkanın kendi içinde tatminkar kârlılığa ulaşması ve desteğe ihtiyaç duymadan işletmeci memnuniyetinin sağlanmasıdır. Diğer özellikler aşağıdaki gibidir:

Smile imajına uygun bir dükkan lokasyonu ve yapısı olması,

İçten içe kullanım alanının en az 30 m2 olması (Günden güne artan Smile ürünleri göz önünde bulundurularak daha geniş, 40-60 m2 dükkanların tutulması özendiriliyor. Özel durumlarda tüm hizmetlerin sunulduğu 80-100 m2 dükkanlar da olabiliyor.),

Dış cephe vitrinin en az 3m olması,

Ara sokaklarda olmaması ana arterlerde, cadde üzerinde, alışverişin yoğun olduğu noktalarda ve zemin katta bir dükkan olması,

Dükkanın pasaj veya işhanı içinde olmaması (Ancak, bölgesel şartlara göre değerlendirilmesi Smile Dağıtım tarafından yapılır.),

İki Smile Dükkan arasındaki mesafenin 250 metre’den az olmaması (alışveriş merkezleri ve GSM sektöründe özelleşmiş bölgeler hariç).

Smile franchise başvuru formu için linke tıklayınız.

Etiketler : Smile franchise, Smile franchise şartları, Smile franchise nasıl alınır, Smile bayilik, Smile franchising, Smile franchising şartları.

1 YORUM

  1. bayiyi iyi koruyabiliyosa. aylık kira ve eleman masraflarını karşılıyorsa dükkan dekorasyonunu yapıyorsa güzel amaaaa bu saydıklarımı yapmıyorsa hali hazırdaki üç gsm şebekesi ve bunlarla çalışan gsm distribütörleri varken smile ın işi zor. ve bayiliğini yapanların işi daha çok zor.. altbayilik ve extralık yapmış biriyim dükkanda var boşta. uygun şartlarda ulaşabilirler. numarayı yazıyorum 05072830273

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here