Sonte Akıllı Pencere ile iş fikirleri

Yeni iş fikirleri bulmak ve bunları uygulamak isteyen girişimciler bazen o kadar güzel buluşlara imza atıyorlar ki işte bunlardan birisi Sonte Akıllı Pencereler.

Sonte Akıllı Pencere Videosu

Kaliforniyalı Sonte teknoloji firması pencerelere uygulanan alternatif bir uygulama geliştirmiş. Özel montaj gerektiren ve maliyeti yüksek olan bu ürün istediğiniz zaman camlarınızı karartmaya veya şeffaflaştırmaya yarıyor. Sonte’nin çalışma mantığı Lcd televizyonlar gibi. Pet plastik katmanları arasına sıkıştırılmış bir iletken sıvı kristal polimer katmanından oluşuyor. Kullanıcı bu filmi keserek pencerenin boyutlarında ayarlıyor ve sonra yapıştırıyor.

Yarı şeffaf yapıştırıcı filmi yerinde tutuyor. Her kitin içinde filmin bir köşesine tutturulan bozuk para büyüklüğünde bir alet var, bunu wifi özellikli elektrik transformatörüne bağlıyorsunuz. Bağlandıktan sonra pencereyi artık geleneksel bir açma kapama düğmesiyle ya da bir uygulama üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. Sistem açıkken sıvı kristal katmanından akım geçiyor, kristalin polaritesini değiştirerek paneli şeffaflaştırıyor.

Sonte firması sistemin transformatörünü geliştirip yeni kablosuz algılayıcılar eklemek ve Zigbee gibi popüler ev otomasyon aygıtlarıyla uyumlu hale getirmek istiyor. Akıllı ev sistemine bağlanınca pencereler evin sıcaklığına göre otomatikman kararacak ya da şeffaflanacak. Sonte filmin m2 fiyatı ise 290 dolar.

Genel Bayilik Başvuru Formu :

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here