Sosyal Medya Uzmanı Olmak

Sosyal Medya Uzmanı Olmak
Sosyal Medya Uzmanı Olmak

Sosyal Medya Uzmanı Olmak

Plato Meslek Yüksekokulu ve İŞKUR işbirliği ile yapılan 600 saatlik “Sosyal Medya Uzmanlığı” kursunu tamamlayanlara, düzenlenen tören ile sertifikaları İşkur İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun tarafından verildi. İki yüz saati teorik, dört yüz saati pratik altı yüz saat olan “Sosyal Medya Uzmanlığı” eğitimi Plato Meslek Yüksekokulu Balat yerleşkesinde yapılan tören ile sonlandı.

Sosyal Medya Uzmanı Olmak
Sosyal Medya Uzmanı Olmak

Plato Meslek Yüksekokulu’nda düzenlenen törene; İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun, Plato Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı Tolga Yazıcı, Mütevelli Heyet Başkan Vekili Mustafa Melek, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. İbrahim Mete Doğruer, Yüksekokul Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Osman Nazif Hazinedar, İŞKUR Beyoğlu Merkez Müdürü Cihan Kapucu ile Yüksekokul Öğretim Görevlileri ve kursiyerler katıldı.

Plato Meslek Yüksekokulu’nun uzman öğretim görevlileri tarafından verilen eğitim ile Temel HTML ve web sitesi yapımı, ara yüz tasarımı, grafik tasarımı, sosyal medya, sosyal medya uygulamaları, markalar için sosyal medya nasıl kullanılır, sosyal medya ile müşteri yönetimi, sosyal medyada blog ve bloggerların yeri, kurumsal blog oluşturmak ve yönetmek, sosyal medyada itibar ve kriz yönetimi, sosyal medyada hukuk ve süreçleri, sosyal medyada yatırım geri dönüşü ve ölçümleme gibi konular üzerine eğitim alan yüz kursiyerden yetmiş beş kişi sertifika almaya hak kazandı.

Nitelikli eleman yetiştirmenin ve sektör ile üniversite işbirliklerinin önemini belirten Doğruer, Plato Meslek Yüksekokulu olarak sektör ile iç içe eğitim vermeye devam edeceklerini, bu bakımdan İŞKUR ile yeni projelere imza atabileceklerini vurguladı. Prof. Dr. İbrahim Mete Doğruer’in konuşması ile başlayan tören, Muammer Coşkun’un konuşması ile devam etti. Sosyal Medya Uzmanı Olmak

İŞKUR kurslarına 100.000’in üzerinde katılımın olduğunu ve kursiyerlerin % 44’ünün istihdam edildiğini vurgulayan Coşkun, üniversite mezunu oranının tüm işsizlerin % 11’ini oluşturduğunu da belirtti. Üniversite mezunlarında olduğu gibi meslek lisesi mezunlarının da tüm işsizlerin %11’ini oluşturduğunu belirterek mesleki eğitim alan kişilerin meslek sahibi olmalarının katkısı ile daha kolay istihdam edildiklerinin altını çizdi. Plato Meslek Yüksekokulu ile yeni eğitimlerle tekrar bir araya gelmeyi istediğini vurgulayarak konuşmasını sonlandırdı.

Plato Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı Tolga Yazıcı’nın katkılarından dolayı Muammer Coşkun ve Cihan Kapucu’ya plaketlerini takdim etmesi ile sertifika törenine geçildi. Muammer Coşkun, kursu birincilik ile bitiren Mustafa Hakan Çakan’ı tebrik edip sertifikasını verdi. Sertifika töreni kokteyl ile son buldu. Sosyal Medya Uzmanı Olmak

2 YORUMLAR

  1. Şirketimiz için bir pazarlama yöntemi olarak sosyal medyanın gücüne inanıyoruz ve bu yönde atılımlar yapmaya ve yeni kararlar almaya başladık. Bu şekilde iyi eğitim almış kişiler bizler gibi bu konuya önem veren işletmelerde yer edinecektir.

  2. dergimiz olarak sosyal medya uzmanları aramaktayız, ayrıca sosyal medyanın gücüne inanmakta ve desteklemekteyiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here