Starbucks’ın artık en büyük rakibi McDonald’s

Hamburgerleriyle ünlü McDonald’s artık McCafe markasıyla dev kahve zinciri Starbucks’ın en ciddi rakibi oldu.

KÜRESEL ekonomik krizde satışlarını artıran dünyanın önde gelen fast-food restoran zinciri McDonald’s gözünü kahveci Starbucks’ın tahtına dikti. Sadece kahve satışı yaptıkları McCafe mağazalarının sayısını çoğaltan ve tüketiciye sunduğu cazip fiyatlı kahveler büyük beğeni toplayan McDonald’s, şu anda Avrupa’nın en büyük kahve zinciri durumunda olan Starbucks’ı geride bırakmanın hesaplarını yapıyor. Avrupa’da 1.300 mağazası bulunan Starbucks, Avrupa pazarındaki genişlemesini yavaşlatırken McDonald’s’ın kıta genelinde kendi markasıyla açtığı kafelerin sayısını artırmayı planlıyor.

Ucuz ve kaliteli
McDonald’s restoranlarının içinde veya yanıbaşında açılan McCafe’lerin sayısının bu yılın sonuna kadar 1.200’e ulaşması hesaplanıyor. Bu durumda dünyanın en büyük kahve zinciri durumunda olan Starbucks’ı neredeyse Avrupa’da yakalayacak olan McDonald’s hamburgerden sonra Cappuccino, Americano gibi kahveler ile pasta ve kekler konusunda da iddialı markalaşma yolunda ilerliyor. Haberi veren Financial Times gazetesi ise, kahve fiyatları piyasadaki diğer kahve zincirlerine göre oldukça ucuz olan McDonald’s’ın, kriz ortamında çok fazla para harcamaya çekinen tüketiciler için cazibe merkezi olduğunun altını çizdi.

2 YORUMLAR

  1. ben kuşadasında yaşıyorum ve biz burada böyle güzelliklere hasretiz bu tatları tatmak için izmir'e gitmek zorunda kalıyoryuz.neden kuşadası/aydına böyle güzellikler katmıyorsunuz!!!!!!benim 300m2 bu güzelliğe uygun satılık veya kiralık dükkanım var tam yol üzerinde ve otopark sorunu yoktur
    tlf 0507 233 21 91

  2. Merhabalar,bu kafelerin
    franchising bedeli ve şartları hakkında da bilgi verbilirseniz sevinirim….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here