Stockholm’de Ahşap Gökdelenler İnşa Edilecek

Stockholm’de Tham & Videgard Mimarlık tarafından yapılam proje kapsamında, birbirleri ile tabandan bağlı ahşap 20 katlı apartmanlar inşa edilecek.

wooden

Hala planlanma ve proje aşamasında olan sistem ile birbirine tabandan bağlı yaklaşık 20 katlı apartman yüksekliğinde ahşap gökdelenler inşa edilmek isteniyor. Stockholm’ün yoğun uluslararası liman’ın yakınlarında kurulmak istenen proje için firma ilk girişimlerini başlatmış durumda.

wooden_skyscraper_stockholm-1

Proje kapsamında 20 katlı 4 bina kurulmak isteniyor. Proje hayata geçerse bu komplekste yaklaşık 240 daire aileleri bekliyor olacak. Ayrıca her binanın tabanında yaklaşık 3 kat yüksekliğinde birbiriyle bağlantılı alışveriş ve mağaza bölümleri bulunacak.

Eğer proje kabul görür ve yapımına başlanırsa, binaların yapımında İsviçre ahşapı kullanılacak. Ayrıca ahşap kullanıma, pencere çerçeveleri, kapılar ve ince ayrıntılar da dahil. Her binanın tepesinde ise çatı bahçesi bulunacak. Bu bahçelerde ayrıca güneş panelleri de kullanılarak enerji ve sıcak su imkanı sağlanacak.

Uzmanları proje hakkında en fazla endişelendiren şey ise yangın riski. Firmanın projesini onaylatabilmesi için yangınlara karşı özel bir önlem alması gerekebilir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here