Su Toplayıcı Daha Az Suyu Boşa Harcamanızı Sağlıyor

Su Toplayıcı Daha Az Suyu Boşa Harcamanızı Sağlıyor
Su Toplayıcı Daha Az Suyu Boşa Harcamanızı Sağlıyor

İş Fikri: Su toplayıcı, duşta suyun sıcaklığını ayarlarken boşa harcadığınız milyonlarca litre suyu kurtaran bir cihazdır. Shower
Mucit: Peter Cullins, Avusturalya
Hikayesi: Peter Cullins buluşunun her gün kelimenin tam anlamıyla hiç kullanılmadan kanalizasyona akıtılan milyonlarca litre suyun kurtarılmasına yardımcı olacağına inanıyor. Dünya su kaynakları böyle hızlı bir oranda tükenirken kim bu kadar savurgan olabilir ki bilerek? Tabi ki siz. Her duş aldığınızda suyun altına girmeden önce sıcaklığı ayarlamak için onlarca litre suyu boşa akıtıyorsunuz.

Su Toplayıcı Daha Az Suyu Boşa Harcamanızı Sağlıyor
Su Toplayıcı Daha Az Suyu Boşa Harcamanızı Sağlıyor

Su toplayıcı onun bu savurganlığa cevabı. Bu cihaz duşunuza monte edilebilir ve duşa girdiğinizde suyun sıcaklığını ayarlarken harcadığınız suyu kendi tüp haznesinde toplar. Bunu yaparken duştan az bir miktar su akıtır. Bu sayede sıcaklığı görebilirsiniz. Daha sonra bu toplanan su siz duşunuzu alırken yavaşça yıkandığınız suya eklenir.

Bu icadıyla ABC’nin Yılın Yeni Mucidi’ne katıldı ancak kazanamamış olsa da,açık yenilikçi yarışmalar aracaılığıyla finansal teşvik ve ağ kurma imkanlarının elde edilebileceğine inanıyor. Bu tür yarışmalar özellikle büyük şehirlerin dışında yaşayan ve ağ kurma imkânları olmayan insanlar için çok önemlidir.

3 yıldan fazla bir çalışma ve bu icada yatırılan çeyrek milyon dolardan sonra Cullins Su toplayıcıyı satışa hazır, tüketici tarafından montaj edilen bir ürün olarak sundu. Şirketi olan Cullin Yenilikçi Sınırlı Sorumlu Özel Şirketi’nin misyonu “ekolojik olarak dengeli bir gelecek kurmamıza yardım edecek yeni ve yenilikçi ürünleri oluştur, geliştir ve pazarla” olarak belirlenmiştir. Cihazın nasıl çalıştığı ile ilgili video’dan izleyebilirsiniz.

5 YORUMLAR

  1. . tel . 0535 849 53 46 nolu telefonla irtibata geçebiliriz . yada mesaj atınız. teşekkürler saygılar sunuyorum.

  2. Bu ürünü almak istediğimizde kimle irtibat kuracağız . tel . 0535 849 53 46 nolu telefonla irtibata geçebiliriz . yada mesaj atınız. teşekkürler saygılar sunuyorum.

  3. duşa kabin imalat satış montajı yapıyorum ürün işimize yarar talep görür

    temini varmıdır bayilik vs iyi çalışmalar

  4. bende bu ürünün fiyatını ve nasıl nereden temin edilebileceğini öğrenmek istiyorum,bayiliği varmı bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim .saygılarımla

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here