Superfriends markası (Sosisçi Kızlar) Bayilik Vermeye Hazırlanıyor

Superfriends markası (Sosisçi Kızlar) Maslak’ta dikkat çeken bir iş fikri olarak Bayilik Vermeye Hazırlanıyor.

 

Bir Reklam şirketinde yöneticilik yaparken ‘Neden kendi markamı yaratmıyorum?’ diyen Berrin Çakırsoy, iki kız arkadaşı ve kız kardeşiyle Maslak’ta bir hot dog tezgahı kurdu. Son maaşlarını sermaye yapıp hayallerini gerçekleştiren ortaklar aradan geçen zamanda Superfriends markasını yaratarak sosis işini büyüttü.

Superfriends markası
Superfriends markası

5 yıl önce Maslak’ta ‘hot dog’ tezgâhıyla sosis satmaya başlayan iki kızkardeş, işi büyüttü. Superfriends markasını yaratan Çakırsoy kardeşler şimdi bayilik dağıtmaya hazırlanıyor.

İstanbul Diki-litaş’ta küçük bir ‘sosisçi’… Burgerler, sosisler, soslar, hepsi özel ve el yapımı. Pek çok yöneticinin, bölgedeki çalışanların sık sık ziyaret ettiği bu mekânı iki kızkardeş hayata geçiriyor.

Şu sıralar bayilik/ franchise beklentisiyle büyük ilgi gören Superfriends’in ‘sosis kalitesini’ sürdürebilmek için sadece birkaç önemli lokasyonda olacağını söyleyen Berrin Çakırsoy, “Türkiye’nin, İstanbul’un çeşitli yerlerinden, hatta İran’dan her duyan geliyor. Ancak biz kaliteden taviz vermek istemiyoruz. Çok fazla yayılırsak bu tadı bozma kuşkusu hissedebiliriz” dedi. Avrupa ve Amerika’daki gibi sokakta hot dog tezgâhını uygulayarak tanınmaya başladıklarını belirten Çakırsoy, Maslak’ta satış yaptıkça insanların kendilerini ‘sosisçi kızlar’ diye bildiğini söyledi.

Soslar ev yapımı…

Superfriends markasıyla ‘gerçek sosisliyi’ uygulayıp, tanıttıklarını anlatan Çakırsoy, 5 yılda elde ettikleri başarının temelinde kadın girişimci olmalarının yattığını dile getirdi.

Çakırsoy, günlük üretim yaparak her gün ekmek, et ve soslarını tükettiklerini, bu nedenle her gece “eve iş götürüp” sos yaptığını dile getirerek şunları söyledi:

“Ekmek ve et reçetelerimiz var. Hepsi seçtiğimiz kasaplarda hazırlanıyor. Soslar el yapımı. Hem işletmenin başında kadın gören, hem de yemekle, mekânla bu kadar yakından ilgilendiğimizi hisseden herkes tatmaya geliyor. Misafirlerini de getiriyor. En çok bölgedeki üst düzey yöneticileri ağırlıyoruz.”

Bayan girişimciye çok güven duyuluyor

Sosisçi kızlar şimdi şehrin bulunmak istedikleri önemli lokasyonlarına franchise vermeye ve tedariğini sağlamaya hazırlanıyor. Yine tek elden çıkacak ekmekler, etler, soslar tüm Superfriends’lere dağıtılacak. Üst düzey yöneticiliği bırakarak sevdikleri işin içinde olan Zerrin Çakırsoy, şans ve çalışmayla tanınıp, ‘hot dog kültürünü’ yaydıklarını söyledi. Çakırsoy, “Yöneticilik hayatımızda iş idare etmeyi öğrendik. Onun dışında kadın girişimciye çok fazla güven var. Son olarak ise iyi ürün kullandığınızda fark edilmeme şansınız yok. İyi et, iyi sosis, iyi ekmek…” diye konuştu.

0 212 327 76 76
biz@superfriends.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here