Sürücü Aranıyor, Maaş İse Dudak Uçuklatıyor

Sürücü Aranıyor, Maaş İse Dudak Uçuklatıyor

Amerika’daki Amazon ve Facebook gibi dev şirketler, uzaktan kumandalı robot helikopterleri için pilot arıyor. Pilotlara verilecek maaş ise yüz bin dolar civarında.

141124184548-drone-job-1-620xa

Amerika’daki dev şirketlerin teslimat ve kargo işlerini yapan robot küçük helikopterler için pilot aranıyor. Uzaktan kumanda ile kontrol edilen ve quadcopter adı verilen cihazlar hızlı ve güvenilir taşımacılık sağlayan, ufak çaplı paketleri taşımak amacıyla kullanılıyor.

Güney Dakota Üniversitesi, Havaaracı Merkezi yöneticisi Al Palmer tarafından açıklamada, büyük firmaların sürekli olarak bu cihazları kullanabilecek insanlara ulaşmaya çalıştığını ve yıllık yüz bin dolarlık maaşı gözden çıkardıklarını belirtti. Robot endüstrisi gelişirken, bu konuda bilgili insanların da daha fazla aranmaya başladığını belirten Palmer, Facebook bir robot takımı kuruyor ve Amazon ise paket taşıma işlemlerini bu robotlar ile yapmak istiyor dedi. Al Palmer, şirketlerin hali hazırda, bu robot helikopterlere pilotluk eden insanlara saatlik 50 dolar gibi oldukça yüksek paralar ödediğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here