Süt Sağma Robotu ve İnovasyon

Süt Sağma Robotu ve İnovasyon
Süt Sağma Robotu

Sezer Tarım, süt sağma robotu ile sektöre yenilik getirdi. Ürünün Türkiye’deki ilk satıcısı unvanına sahip olan firma, robot ile ilgili olası sorunlar karşısında 2 saat içinde müşterinin yanında olma garantisi veriyor.

Dünyada 13 binden fazla süt robotu kuran Hollanda menşeli Lely’nin Marmara Bölge distribütörlüğünü alan Sezer Tarım, insan gücü kullanılmadan süt sağma işlemini yapabilen süt sağma robotu ile sektöre yenilik getiriyor. Bu ürünün Türkiye’deki ilk satıcısı unvanına sahip olan firma, robot ile ilgili olası sorunlar karşısında 2 saat içinde müşterinin yanında olma garantisi veriyor.

Hayvan yetiştiricilerinin süt sağım ve hayvancılık ekipmanı ihtiyacına yanıt verdiklerini kaydeden Sezer Tarım Limited Şirketi Satış ve Pazarlama Müdürü Hakan Erzurum, Hollanda menşeli Lely’nin Marmara Bölge distribütörlüğünü aldıklarını söyledi.

Süt Sağma Robotu

“Hollanda menşeli firmanın distribütörlüğünü üstlenerek süt sağma robotunun satışını gerçekleştiren Türkiye’deki ilk firma olduk” diyen Erzurum, insan gücü kullanımını ortadan kaldırarak sektöre büyük yenilik getiren robotun aynı zamanda her hayvanın memelerini tek tek inceleyerek hastalıklı hayvanın sütünü farklı bir kazana gönderdiğini ve böylece sağlıklı süt üretimine katkı koyduğunu vurguladı.

Süt sağım robotunun işleyişi hakkında bilgi veren Hakan Erzurum, “İnsansız sağım yapabilen bu robot her memeyi ayrı ayrı inceler. Her memedeki süt oranını, mastitis taramasını yapar ve hastalıklı memeyi ayırır. Hastalıklı hayvanın sütünü soğutma tankına değil, ayrı bir kazana gönderir. 7/24 çalışır ve hayvanların süt verim oranını yüzde 10 artırır” şeklinde konuştu.

Erzurum, süt sağım robotunun satışından sonra olası bir problemde 2 saat içerisinde müşterinin yanında olma garantisini verdiklerine de dikkati çekti. Erzurum, uzmanlık alanı makine üretimi yapmak olan ve dünyada yaklaşık 13 bin tane kurulu robotu bulunan firmanın Türkiye’deki ilk distribütörlüğünü alan firma olduklarını ifade etti.

Yeni fabrikada yeni ürünler planlıyor

Firmalarının 1978 yılında kurulduğunu hatırlatan Hakan Erzurum, günümüzde hayvancılık ekipmanlarıyla birlikte büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar için merkezi sağım sistemleri, süt sağma makineleri ve bunların yedek parçalarını da üreterek 42 ülkeye ihraç ettiklerini açıkladı. Erzurum, yıl sonunda üretim imalat bölümünü Karacabey- İzmir Yolu üzerinde bulunan 15 bin metrekarelik yeni binaya taşımayı hedeflediklerini ve bu sayede hem üretim kapasitesinde hem de ürün çeşitliliğinde artış beklediklerini sözlerine ekledi. Kobiden

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here