Sweep Scanning LiDAR Projesine 230.000 Dolar Fon Talebi

Sweep Scanning LiDAR Projesine 230.000 Dolar Fon Talebi 3
Scanning LiDAR

Sweep Scanning LiDAR

Son 5 yıldır drone’lar hayatımıza girmeye başladı. Bir çok alanda kullanılmaya başlanan Drone’lar geleceğin teknolojisi olarak tabir ediliyor. Bir çok iş için kolaylık sağlayan drone’lar ilk olarak Amazon şirketince kullanılmıştı. Kendi ülkelerin de yakın mesafeler de kargo taşımacılığı için kullanılan drone’lar Amazon firması tarafından değişik sektörlerde kullanılabileceği kanıtlandı. İlk ortaya çıktıkların da sadece eğlence amaçlı ürünler olarak görünse de zamanla taşımacılık ve haber ajansları için büyük önem arz etmeye başladı.

dron camera
Drone

Taşımacılıkta henüz hala yetersiz kalan drone’lar haber ajanslarınca ve film ekiplerince yoğun olarak kullanılıyor. Havadan görüntü almak için kullanılan drone’lar helikopterlerin yerini aldı böylelikle masraflar büyük bir oranda düşürülmüş oldu. Yakın zaman da çıkan bir habere göre drone liglerinin kurulacağı bilgisinden haberdar olmuştur. Diğer spor dalları gibi drone’lar için de yarışlar düzenlenmeye başlanılabilir. Böyle bir uygulama resmi olarak henüz daha tanıtılmamış olsa bile bazı ülkelerde kaçak bahisler ile drone yarışları düzenlenmektedir.

Şimdi gelelim bugün sizlere tanıtacağımız ürüne. Sweep Scanning LiDAR isimli proje sayesin de 360 derece algılayabilen bir tarama sensörüne sahip olacaksınız. Normal özelliklere sahip bir tarama sensörü 1000 Dolardan başlayıp artan fiyatlar ile satılmaktadır. Scanning LiDAR proje daha ucuza bir tarama sensörü sahip olmanıza imkan sağlıyor. Kısacesı öğrenme aşamasında olanlar için mükemmel bir ürün olan Scanning LiDAR herkes tarafından kullanılabilen bir üründür. Drone’nuz üzerine yerleştirdiğiniz Scanning LiDAR ürünü sayesin de 360 derece alan taraması yapabilirsiniz. Kickstarter’dan fon toplamayı amaçlayan Scanning LiDAR projesinin sahibi Scanse firması 230.000 dolar fon toplamayı amaçlıyor. Şuana kadar 150.000 dolar toplamayı başardı. Projenin kickstarter sitesinden kalkmasına bir aydan daha az bir vakit kaldı. Bu kalan zamanda Scanse firması hedeflediği yatırıma ulaşmayı amaçlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here