Takıştır franchise veriyor

Bijuteri son yıllarda oldukça büyüyen bir sektör. Bunda modayı yakından takip eden kitlenin yanı sıra artık küçük aksesuarların da kıyafetler için önem kazanmasının rolü büyük. Türkiye’de bijuteri sektöründe uzun zamandır faaliyet gösteren Takıştır Bijuteri, mağaza konseptiyle girişimcilere franchise olanağı sunuyor.


Takıştır Bijuteri, alışveriş merkezlerinde korner ve standarda yer alırken 2003 yılında mağazacılığa geçiş yapan bir şirket. Kolay ve düşük bütçeleri kurulabilen Takıştır mağazaları için, 2006 yılından bu yana franchising veriliyor. Kısa sürede yaygınlaşan Takıştır, bijuteri sektöründe franchise sistemi içerisinde yerli olan tek firma. Firmanın girişimciye sağladığı en büyük avantaj ise franchise bedeli talep etmemesi.


Bayiye stok ve kota zorunluluğu getirmediklerini söyleyen Takıştır Mağazaları Genel Müdürü Celal Uzunoğlu, franchise veya kota bedeli gibi kesintiler de yapmadıklarını belirtiyor. Mağaza kuruluşunda dekorasyon, tanzim, danışmanlık, personel eğitimi gibi hizmetlerde ücretsiz olarak bayiye veriliyor.


85 ŞUBEYE ULAŞACAK


Bugün 45 mağazaya ulaştıklarını ifade eden Uzunoğlu, “2008 yılı aralık ayında Yalova mağazamızı açtık. Bu yıl Rize, Antalya, İzmit ve Balıkesir mağazamızı devreye aldık. Çanakkale mağazamızın açılışı da ay sonunda yapılacak. 2009 yılında ciddi hedeflerimiz var. Mağaza sayısını yılsonuna kadar 85 şubeye ulaştırmayı hedefliyoruz” diyor.


Mağaza açılacak lokasyonun işlek ve hareketli konumda olması talep ediliyor. Mağazanın büyüklüğü konusunda belirlenen kriter ise ortalama 35 ile 50 metrekare arasında değişiyor. Demirbaş ve dekorasyon maliyetleri mağazanın metrekare büyüklüğüne göre değişiklik gösteriyor. Ortalama 30 ile 40 metrekare arasında bir mağazada yaklaşık demirbaş yatırımı 8 bin TL olarak ifade ediliyor. Mağaza konseptini oluşturabilmek için 40 ile 60 bin TL arasında ürün almak gerekiyor.


KRİZE RAĞMEN BÜYÜYOR


Bijuteri ürünlerinin yanı sıra bayan ve erkek aksesuarları da sattıklarını söyleyen Uzunoğlu, şöyle devam ediyor:


Daha önceleri girişimciler kendi çabalarıyla ürün tedarik etmeye çalışıyorlardı. Sektörde doğru zaman ve çeşidi buluşturmakta başarılı olunamıyordu. Takıştır olarak her zaman bol çeşidi bir arada bulundurma imkânını sağlıyoruz. İnternet sayfamızdan günün her saati ürün seçip sipariş verilebiliyor. Son dönemde alışkanlıklar hızla değişti ve şekillendi. Kadın ve erkek müşterilerimiz daha farklı takılar talep etmeye başladı. Müşterilerimiz kıyafete ve modaya göre çeşit sunan firmaları öne çıkarmaya başladı. Sektörde talep giderek artıyor. Bijuteri sektörü krize rağmen büyüyor.
Bayilik başvurusu için linke tıklayınız.

1 YORUM

  1. BEN HER ZAMAN GIDADAN BAŞKA HER ŞEYİN ZAMANLA YOKOLACAGINA İNANANLARDANIM TÜRKİYE ÇABUK TÜKETEN BİR TOPLUM ZAMANLA HER ŞEY BİTER YEME İÇME HARİÇ HOŞÇAKALIN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here