Taksipos

Vakıfbank, İstanbul’da ’TaksiPOS’ uygulamasını başlattı. Temassız kartların da kullanılabildiği uygulamada 35 lira ve altı işlemlerde hızlı ödeme gerçekleştirilebiliyor.

Böylece hem taksicinin gasp riski, hem de bozuk para sorunu ortadan kaldırılıyor. İlk etapta 400 takside yer alan TaksiPOS hizmetinin diğer büyük şehirlere de kısa sürede başlatılması ve İstanbul’da bu hizmeti veren taksi sayısının 2 bine ulaşması hedefleniyor.

Bütün kartlar geçerli

TaksiPOS’larda VakıfBank Bankomat ve kredi kartları ile birlikte tüm yurtiçi ve yurtdışı diğer banka kartları da geçerli olacak. Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Fransızca ve Almanca olarak da hizmet veren TaksiPOS’lu taksiye binecek turistler TaksiPOS hizmetlerinden faydalanabilecek.

Gasp riski azalacak

Vakıfbank Kredi Kartları Başkanı Nazan Arıca, TaksiPOS’un tanıtımı için düzenlenen basın toplantısında, TaksiPOS uygulamasıyla taksicinin gasp riskinin azaldığını, müşterinin ise cihazının multimedya özelliğiyle birçok hizmetten faydalanabileceğini söyledi. Arıca’nın verdiği bilgiye göre, VakıfBank’ın bu uygulamasıyla ayrıca taksideyken şehirde ne gibi etkinlikler olduğu, döviz, borsa ve uçuş bilgileri gibi bir çok bilgiye anında ulaşılabiliyor. Cihazın çağrı merkezi üzerinden otel, restoran rezervasyonu yapılabiliyor ve İstanbul’da düzenlenen günlük kültür turları satın alınabiliyor.

Bahşiş hesaba yatacak

Uygulamanın başlamasıyla taksiciler ödemelerini önceden açılan hesaplardan bir gün sonra çekebilecek. Müşteri isterse taksicinin bahşişini bu ekranda hesaba bırakabilecek. Çeşitli kampanyalarda sunacak olan TaksiPOS’a sahip olmak isteyen taksiciler cihazı bir günde alabilecek.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here