Tanınmamış müzisyenler, seyirci oylamasıyla isimlerini duyurabiliyor

İngiltere merkezli Chartburst, seyirci kaynaklı grafikleme sistemi ile tanınmamış müzisyenleri plak şirketlerinin temsilcileriyle buluşturuyor.

Müzisyenler
Müzisyenler

Bir grup ne kadar yetenekli olursa olsun, müziği bir hobi olmaktan çıkartıp kazanç kaynağı haline getirmek oldukça zor bir süreçtir. Müzisyenlerin, plak şirketlerinden destek görmesi için fanatic.fm bazı girişimler yapmıştı ve şimdi de İngiltere merkezli Chartburst, seyirci kaynaklı grafikleme sistemi ile tanınmamış müzisyenleri plak şirketlerinin temsilcileriyle buluşturuyor.

Müzisyenler, yeni müzikler arayan ziyaretçilerin beğenisine, on tür kategorisinden birine video yükleyerek eserlerini sunabiliyor. Üyeler, beğenmeleri halinde oy vererek müzisyenin söz konusu tür kategorisindeki sıralamasını belirlemeye yardımcı oluyor. Chartburst, düzenli aralıklarla Chartburst listelerinde üst sıralarda yer alan müzisyenler ile ilgilenmeyi kabul eden Columbia, Sony, Interscope Records ve Warner Music dahil olmak üzere A&R gibi büyük plak şirketleri ile birlikte çalışıyor. Eğer bu fikir tutarsa, üyelerden en fazla desteği alan müzisyenler yeteneklerini sergileme ve eserlerini piyasaya çıkartabilme şansına sahip olacaklar. Sitenin beta versiyonunda halen 2.5 Dolar olmasına karşın, müzisyenler müziklerini en iyi betimleyen başlık altında video yüklemek için aylık 5 Dolar ödeyecekler. Misafirler, üyeler ve plak şirketi temsilcileri ise siteyi ücretsiz olarak kullanıyorlar. Aşağıdaki video, site hakkında daha geniş bilgi sunuyor.

Chatburst hem tanınmamış müzisyenlere kendilerini plak şirketlerine tanıtma fırsatı verirken, hem de plak şirketlerine anlaşma yapma olasılıkları bulunan sanatçı adaylarının çekebilecekleri potansiyel ilgiyi görme olanağı tanıyor. Saklı kalmış bir yeteneğin ortaya çıkması için hak ettiği başka bir platform nasıl oluşturulabilir ki?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here