Tasarruflu Lamba Tasarımı Ve Üretimi

Tasarruflu Lamba Tasarımı Ve Üretimi
Tasarruflu Lamba Tasarımı Ve Üretimi

İş Fikri Açıklama : Projemiz temelde iki ana değer üzerine kuruludur: güvenlik ve tasarruf. Devlet eliyle yapılan harcamaları incelediğimizde güvenlik kalemi en üst sıralardadır. Bu güvenliğe verilen önemi göstermektedir. Projemiz nihayetinde üretilecek olan ürün de askeri bir ihtiyaçtan yola çıkılarak oluşturulmuş ve yüksek güvenlikli bir üründür. Lamba kısmının LED olması darbelere karşı dayanıklılığını maksimuma çıkarmakta hareketli mekanik direk kısmı ise her hangi bir olumsuzlukta hızlı müdahale olanağı sağlamaktadır. İşin tasarruf boyutunda ise ayrı bir kalem ortaya çıkmaktadır: para. Ülkelerin aydınlatma giderine baktığımızda toplam elektrik giderinin ortalama %5’i aydınlatma gideridir.

2010 yılında sadece Hazine’ nin sokak aydınlatması ve trafik sinyalizasyonu için ödediği elektrik gider tutarı 900 milyon TL‘dir. En değerli metanın “Para” olduğunu göz önüne alırsak tasarrufun da ne kadar önemli olduğunu sanırım anlamış oluruz. Bu noktada kullanılan aydınlatma ürünlerinin %60-80 tasarruflu LED sistemlerle dönüşümünün gerçekleştirilmesi önem arz etmekte ve ivedilikle gerçekleştirilmelidir. Projemiz lamba kısmının LED’li olması bu ihtiyaca da yöneliktir. Sonuç olarak, projemizin güvenlik ve tasarruf konusunda ihtiyaca cevap verecek olması ulusal kazanımının yanında uluslararası kazanıma da yöneliktir.

Tasarruflu Lamba Tasarımı Ve Üretimi
Tasarruflu Lamba Tasarımı Ve Üretimi

Firma : Eli Solar Aydınlatma Enerji Elektronik ve Arge Teknolojileri San. Tic. Ltd.Şti.
Adres : İstanbul Tuzla Organize Sanayi Bölgesi No:11 Tepeören – Tuzla /İSTANBUL
E-mail : info@elisolar.com
Web Site : www.elisolar.com
Tel : +90 216 307 97 77
Faks: +90 216 307 97 37
Proje Fikri : Askeri Ve Hava Meydanları Alanlarındaki Kritik Noktalarda Kullanıma Uygun ve Tasarruflu Lamba Tasarımı Ve Üretimi / The Design And Production Of Saving Lamps For Use In Military And Airports And Critical Points Of Areas

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here