Taşınabilir Büfelerle İş Fikirleri

Yenilikçi iş fikirleri arasında yer alan taşınabilir büfeler, lokasyon avantajı ve düşük maliyetleri ile son dönemde oldukça popüler hale geldi.
Taşınabilir Büfelerle İş Fikirleri
4 dk
Son güncellenme: 28/01/2020

ABD’de oldukça yaygın bir şekilde kullanılan büfe ve mini dükkanlardan oluşan taşınabilir büfeler son dönemin karlı iş fikirlerinden biri olarak kabul ediliyor. Temelde fuar standlarına benzeyen taşınabilir büfeler aslında modüler sistem olarak da tanımlanabiliyor. Bu sayede aynı büfenin farklı lokasyonlarda hızlı ve kolay bir şekilde kurulabilmesi de mümkün oluyor. Gerek mevsimsel gerek coğrafi özelliklere göre istenilen yerlerde konumlandırılabilen taşınabilir büfelerde gıdadan kozmetiğe kadar farklı alanlardaki iş fikirleri uygulanabiliyor. 

Taşınabilir büfeler özellikle son dönemlerde alışveriş merkezlerinde sıklıkla karşımıza çıkıyor ve bu büfelerin imalatlarını da genellikle fuar standları üreten firmalar tarafından yapılıyor. Farklı boyutlardaki taşınabilir büfelerin maliyetleri istenilen özelliklere göre değişiklik gösterdiği gibi girişimciler açısından da işleri kolaylaştırdığı kabul ediliyor. Bazı bayilik veren markalar bu konseptte bayilik imkânları da sunabiliyorlar. 

Taşınabilir Büfeler İsteğe Bağlı Tasarlanabiliyor

Taşınabilir büfeler; azalan üniteler, boyutlar, ekipman ve markalama dahil olmak üzere bir dizi özelleştirilebilir seçenek sayesinde tam olarak kişinin gereksinimlerine göre uyarlanabiliyor. Girişimciler taşınabilir büfeler sayesinde istedikleri yerde faaliyet gösterebiliyor ve gelirlerini de maksimize edebilme imkanından yararlanabiliyorlar. 

Taşınabilir büfeler bir bakıma mağaza sahiplerine dijital perakendecilere kaptırdıkları pazar payının bir kısmını geri alma imkanı da sağlayabiliyor. Taşınabilir olması nedeni ile bu büfeler, girişimcilerin küçük arazilerde bile işletmelerini açabilmelerini, ayrıca büyük işletmelerin açılamayacağı demiryolları platformları ya da havaalanları gibi yerlerde de hizmet vermelerini mümkün hale getiriyor. Bunun yanı sıra girişimcilerin aktif lokasyonları izlemelerine, futbol stadyumları ya da müzik festival alanları gibi dönemsel yoğunluğu olan yerler arasında yer değiştirip bu kalabalıktan faydalanmalarına imkan tanıyor. Üstelik taşınabilir büfeler, tuğla ve harç ile inşa edilen geleneksel muadillerine göre çok daha düşük maliyetli ve daha az riskli alternatifler olarak kabul ediliyorlar. 

Görüntü kirliliği yaratmayan ve kent estetiğine de katkı sağlayan taşınabilir büfeler modern pazar alanlarında satış standı olarak da kullanılabiliyor. Son derece basit bir mimarisi olan taşınabilir büfeler temel olarak baby, junior ve Grand olmak üzere ağırlık ve boyut olarak üç farklı modelden oluşuyor. 

Grand büfeler ise kendi arasında toplam ağırlığı 103 kg olan Grand Büfe ve toplam ağırlığı 123 kg olan Grand Deluxe Büfe olarak ayrılıyor. Delux Grand büfelerin gövdesi ve tezgah bölümü biraz daha geniş oluyor. Özellikle fast food satıcılarının tercih ettiği bu modelin dış kenarlarına yüksekçe tabureler koyularak bar stilinde çevresel bir oturma düzeni oluşturulabiliyor. Taşınabilir büfelerde kullanım amaçlarına göre tezgahların üzerine özel dolap ve teçhizatlar yapılabiliyor. Ayrıca kurulumun tamamlanmasının ardından ergonomik mutfak aletleri de yerleştirilebiliyor. Tabii bu tamamlayıcı ve yardımcı malzemelerin maliyetlerin artışı üzerinde doğrudan etkisi olduğunu belirtmekte yarar görüyoruz. 

Taşınabilir büfelerin kasası yani gövdeyi oluşturan elemanlar su ve kir tutmayan özel bir plastiğin kullanımı ile üretiliyor. Ardından yapılan işlemle tezgah bölümünün üzerine ince bir film tabakası giydiriliyor. FDA tarafından onaylı olan bu camine malzeme mikrop barındırmama ve küf üretmeme özelliğine sahip bulunuyor. Tezgahı oluşturan ana gövde ile köşeli kubbe şeklindeki tepe örtüsü “yelken vinili” olarak adlandırılan rüzgara dayanıklı bir madde kullanılarak yapılıyor. Aynı zamanda su geçirmez özellikteki tekstil dokusunun içerisinde silikon elyafı da bulunuyor. Bu kumaş plastik karışımı dokunun üzerine çok renkli dijital görüntüler giydirilebiliyor. Bunun yanı sıra üç boyut efekti veren sanat çalışmaları ile markaya özgü desenler de oluşturulabiliyor. Eğer dizayn üzerine bir baskı istenmezse seçilen birkaç hakim renk kullandırılarak büfenin gövdesi ve kubbe bölümü renklendirilebiliyor.

Pratik Mobil Restoranlar Kazandıran İş Fikirleri Arasında Yer Alıyor

Düşük yatırım maliyetleri ile istenilen her yerde kullanılabilen mobil restoranlar tüm dünyada hızla yayılsa da Türkiye pazarı bu konuda hala bakir olarak kabul ediliyor. Bu yeni nesil pratik restoranlar ister takılıp sökülenlerden ister tekerlekli ya da bir çekici kullanılarak hareket ettirilebilenlerden olsun çoğunluğu bildiğimiz küçük büfeler şeklinde ve gerektiğinde hareket edebile mekanlar olarak sektöre yeni bir soluk kazandırıyor. 

Genellikle fast food sektörü girişimcilerinin tercih ettiği mobil restoranlar hareketli ve hareketsiz olanlar şeklinde sınıflandırılabiliyor. Kimi girişimciler mobil restoranları kamyonlarda, otobüslerde, minibüslerde ya da tır dorselerinde uygulamaya geçirebiliyorlar. Mobil restoranlar hem tüketiciye sunduğu farklılık hem de belirli bir yere bağlı kalma zorunluluğunun getirdiği statik yaşamı değiştirebilmesinden dolayı girişimciler için oldukça cazip bir alternatif olarak görülüyor. Harcanan yatırımın büyüklüğü ile hizmet verilen yerin zamanla olumsuz yönde değişmesi riski de mobil restoranlar ile bir nebze de olsa hafifletilmiş sayılıyor. Mobil restoran ile faaliyet göstermek isteyen girişimciler bu işi bireysel bir girişim olarak yapabilecekleri gibi bu konseptte bayilik veren franchise zincirleri ile çalışmayı da tercih edebiliyorlar. 

Mobil restoran iş fikrinin başarıya ulaşmasında girişimin modern yaşama uyum sağlayacak bir nitelikte olması, hijyen kurallarına uyumun maksimum düzeyde sağlanması ve tüm konseptin çarpıcı nitelikler taşıması büyük oranda etkili oluyor. Ayrıca kurulacak olan iş içerisindeki fikirlerin “royalty” altına alınıp özelleştirilmesi de en önemli unsurlar arasında yer alıyor. İlk başlarda belirli sayıda bireysel işletmeler olarak hayata geçirilen mobil restoranlar daha sonra franchising sistemi ile kurumsal hale getirebiliyorlar. Bu konuda gerçekleştirilen bireysel girişimler önemli bir marka vaadi taşıdığı takdirde ulusal ölçekte bir yatırım haline dönüşme potansiyeline sahip bulunabiliyorlar. Bireysel olarak yapılması mümkün olan bu işe yatırım yapan ufku geniş girişimciler, tek bir mekan ile başladıkları işlerini zaman içerisinde büyüterek kurumsal bir marka haline getirebiliyorlar. Bu noktada kullanılacak mobil restoranların tek tip olması, renkleri, biçimleri ve modelleri ile aynı görünümü ve algıyı yansıtmasına özen gösterilmesi gerekiyor. 

Bu içeriği oylayın
0.00, 0 Oy
Yorumlar (15)
grand 92 ay önce
Bilgilendirirseniz süper olur. grand büfe fikriyle ilgileniyorum,nasıl ve nerede ulaşabilirim
polat 102 ay önce
merhaba .bu konu ile ilgili acil olarak katalog ve fiyat bilgisine ihtiyacım var.dönerseniz çok sevinirim.şimdiden teşkkürler.
nursel danacı 104 ay önce
Network Marketing sektöründe bir ilk Oris Telekomla telekominikasyon sektöründen fatura kazancı sağlayın ( internet , telefon ,) Oriste ilklerden olun ve bu büyük pazar pastasından sizde payınızı alın , 0542 283 82 20 numaralı telefondan iş hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz .
rıfat andiç 107 ay önce
Konu hakkında daha detaylı bilgi ve firma kataloglarına nasıl ulaşabilirİM yardımcı olursanz sevinirim
Tunay Solhan 118 ay önce
Üzerinde çok çalıştığım bir proje tarafıma katalog gönderirseniz çok sevinirim.Teşekkürler.
selahattin kızılkaya 119 ay önce
selam bende katalog ve fiat istiyorum .kizilkaya_67@hotmail.com
Fahriye Hamulu 135 ay önce
PORTABAL Büfe & Kiosk ; Portakal Şeklinde Büfe Çözümleri Örnek mobil teşhir büfe, 3D çizimler ve modelleme resimler için www.flickr.com/portakalbufekiosk adresini ziyaret ediniz. www.arihanaricilik.com www.portabal.net Arıhan Arıcılık Ltd Şti tarafından geliştirilen ve hem tasarım hem de isim Patenti alınan portakal şeklindeki “Portabal Büfe & Kiosk”ların standartların üzerindeki işçilik çizgisi, hemen göze çarpan tasarımı ve iç tasarım anlayışı ile farklı lokasyonlarda hizmet vermek isteyen girişimcilere fırsat olarak sunulmaktadır. Yenilikçi ve farklı temasıyla hizmet verme noktasında büyük bir keyifle müşterilerle diyaloga geçilebilecek ve hizmet verecek olan “Portabal Büfe & Kiosk” lar , standartlaşmış olan ve hem satış hem de ürünü pazarlama noktasından sıkıntı çeken köşe başı (corner) satış noktalarından çok daha avantajlı fırsat sunmaktadır. Kullanılan teknik malzemesiyle kalitesine ve dayanıklılığa son derece önem verilmiş olan “Portabal Büfe & Kiosk”larda her türlü açık alanda, hava şartlarında hizmet vermeniz mümkün olmaktadır. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte asıl ürün gamı olan taze sıkma meyve sularının sahil kasabalarında, eğlence mekanlarında, beachlerde, aqua parklarda, sirkülasyonun fazla olduğu yerlerde, spor salonlarında, park ve bahçelerde, kumsallarda ve şenlik / festival alanlarında fazla rağbet gördüğü su götürmez bir gerçektir. Daha fazla bilgi almak, ofislerimizde bizleri ziyaret etmek, hali hazırda bulunan büfelerimizi yakından incelemek için lütfen bizlerle iletişime geçiniz. İletisim Bilgileri: Te: l0216) 517 07 97 Fahriye Hamulu: (0535) 775 68 61
Fahriye Hamulu 135 ay önce
Herkese Merhabalar, Portakal şeklindeki büfelerin tasarım , marka ve tescil hakları Arıhan Arıcılık Ltd Şti' ye aittir. Piyasadaki bazı portakal şeklindeki büfe imalatçıları ile hukuki süreçte sıkıntılar yaşanacaktır. www.portabal.net adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Fiyat, katalog için fahriyehamulu@gmail.com (0535) 775 68 61
Fahriye Hamulu 135 ay önce
PORTABAL Büfe & Kiosk ; Portakal Şeklinde Büfe Çözümleri Örnek mobil teşhir büfe, 3D çizimler ve modelleme resimler için www.flickr.com/portakalbufekiosk adresini ziyaret ediniz. www.arihanaricilik.com www.portabal.net Arıhan Arıcılık Ltd Şti tarafından geliştirilen ve hem tasarım hem de isim patenti alınan portakal şeklindeki “Portabal Büfe & Kiosk”ların standartların üzerindeki işçilik çizgisi, hemen göze çarpan tasarımı ve iç tasarım anlayışı ile farklı lokasyonlarda hizmet vermek isteyen girişimcilere fırsat olarak sunulmaktadır. Yenilikçi ve farklı temasıyla hizmet verme noktasında büyük bir keyifle müşterilerle diyaloga geçilebilecek ve hizmet verecek olan “Portabal Büfe & Kiosk” lar , standartlaşmış olan ve hem satış hem de ürünü pazarlama noktasından sıkıntı çeken köşe başı (corner) satış noktalarından çok daha avantajlı fırsat sunmaktadır. Kullanılan teknik malzemesiyle kalitesine ve dayanıklılığa son derece önem verilmiş olan “Portabal Büfe & Kiosk”larda her türlü açık alanda, hava şartlarında hizmet vermeniz mümkün olmaktadır. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte asıl ürün gamı olan taze sıkma meyve sularının sahil kasabalarında, eğlence mekanlarında, beachlerde, aqua parklarda, sirkülasyonun fazla olduğu yerlerde, spor salonlarında, park ve bahçelerde, kumsallarda ve şenlik / festival alanlarında fazla rağbet gördüğü su götürmez bir gerçektir. Akıllı ve ticari satış noktasında iş bilen girişimciler için akıllıca bir yatırım olan “Portabal Büfe& Kiosk”lar, ürün gamında ürün birim başına % 200 - % 300 arasında karlılık sağlamaktadır. Daha fazla bilgi almak, ofislerimizde bizleri ziyaret etmek, hali hazırda bulunan büfelerimizi yakından incelemek için lütfen bizlerle iletişime geçiniz. İletisim Bilgileri: Tel:(0216) 517 07 97 Fahriye Hamulu: (0535) 775 68 61
orhan bulut 145 ay önce
portakalbufe@hotmail.com msn adresini eklerseniz detaylı bilgi alabilirsiniz taşınabilir büfelerle ilğili.
Fahriye Hamulu 135 ay önce
PORTABAL Büfe & Kiosk ; Portakal Şeklinde Büfe Çözümleri Örnek mobil teşhir büfe, 3D çizimler ve modelleme resimler için www.flickr.com/portakalbufekiosk adresini ziyaret ediniz. www.arihanaricilik.com www.portabal.net Arıhan Arıcılık Ltd Şti tarafından geliştirilen ve hem tasarım hem de isim patenti alınan portakal şeklindeki “Portabal Büfe & Kiosk”ların standartların üzerindeki işçilik çizgisi, hemen göze çarpan tasarımı ve iç tasarım anlayışı ile farklı lokasyonlarda hizmet vermek isteyen girişimcilere fırsat olarak sunulmaktadır. Yenilikçi ve farklı temasıyla hizmet verme noktasında büyük bir keyifle müşterilerle diyaloga geçilebilecek ve hizmet verecek olan “Portabal Büfe & Kiosk” lar , standartlaşmış olan ve hem satış hem de ürünü pazarlama noktasından sıkıntı çeken köşe başı (corner) satış noktalarından çok daha avantajlı fırsat sunmaktadır. Kullanılan teknik malzemesiyle kalitesine ve dayanıklılığa son derece önem verilmiş olan “Portabal Büfe & Kiosk”larda her türlü açık alanda, hava şartlarında hizmet vermeniz mümkün olmaktadır. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte asıl ürün gamı olan taze sıkma meyve sularının sahil kasabalarında, eğlence mekanlarında, beachlerde, aqua parklarda, sirkülasyonun fazla olduğu yerlerde, spor salonlarında, park ve bahçelerde, kumsallarda ve şenlik / festival alanlarında fazla rağbet gördüğü su götürmez bir gerçektir. Akıllı ve ticari satış noktasında iş bilen girişimciler için akıllıca bir yatırım olan “Portabal Büfe& Kiosk”lar, ürün gamında ürün birim başına % 200 - % 300 arasında karlılık sağlamaktadır. Daha fazla bilgi almak, ofislerimizde bizleri ziyaret etmek, hali hazırda bulunan büfelerimizi yakından incelemek için lütfen bizlerle iletişime geçiniz. İletisim Bilgileri: Tel:(0216) 517 07 97 Fahriye Hamulu: (0535) 775 68 61
Fahriye Hamulu 135 ay önce
PORTABAL Büfe & Kiosk ; Portakal Şeklinde Büfe Çözümleri Örnek mobil teşhir büfe, 3D çizimler ve modelleme resimler için www.flickr.com/portakalbufekiosk adresini ziyaret ediniz. www.arihanaricilik.com www.portabal.net Arıhan Arıcılık Ltd Şti tarafından geliştirilen ve hem tasarım hem de isim Patenti alınan portakal şeklindeki “Portabal Büfe & Kiosk”ların standartların üzerindeki işçilik çizgisi, hemen göze çarpan tasarımı ve iç tasarım anlayışı ile farklı lokasyonlarda hizmet vermek isteyen girişimcilere fırsat olarak sunulmaktadır. Yenilikçi ve farklı temasıyla hizmet verme noktasında büyük bir keyifle müşterilerle diyaloga geçilebilecek ve hizmet verecek olan “Portabal Büfe & Kiosk” lar , standartlaşmış olan ve hem satış hem de ürünü pazarlama noktasından sıkıntı çeken köşe başı (corner) satış noktalarından çok daha avantajlı fırsat sunmaktadır. Kullanılan teknik malzemesiyle kalitesine ve dayanıklılığa son derece önem verilmiş olan “Portabal Büfe & Kiosk”larda her türlü açık alanda, hava şartlarında hizmet vermeniz mümkün olmaktadır. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte asıl ürün gamı olan taze sıkma meyve sularının sahil kasabalarında, eğlence mekanlarında, beachlerde, aqua parklarda, sirkülasyonun fazla olduğu yerlerde, spor salonlarında, park ve bahçelerde, kumsallarda ve şenlik / festival alanlarında fazla rağbet gördüğü su götürmez bir gerçektir. Daha fazla bilgi almak, ofislerimizde bizleri ziyaret etmek, hali hazırda bulunan büfelerimizi yakından incelemek için lütfen bizlerle iletişime geçiniz. İletisim Bilgileri: Te: l0216) 517 07 97 Fahriye Hamulu: (0535) 775 68 61
ilkerrr 161 ay önce
morfikirler site yönetimine böylesi güzel konuları ele almalarından dolayı çok teşekkür ediyorum ... eminim aynı fikri tüm takip edenlerde paylaşıyorlardır... fakat bir eksiğinizide göz önünde bulundurmamak olmaz şimdi örnegin bu mobil büfe konusu çok güzel çok önemli bir imkan bu tür teşebbüse yönelmek isteyen tüm girişimci arkadaşların eminim çok hoşuna gitmiştir fakat eksik olan bir şeyler var fark ettiyseniz yani bu kadar güzel konuyu işliyor büfelerin hemen tüm detaylarını veriyorsunuz ama irtibata geçebileceğimiz bir yetkiliye veya imalatçıya ulaşmamız imkansız neredeyse (mümkünse bu konuyu tüm detaylarına kadar tabi konuyu açan arkadaştan bahsediyorum ) ulaşabnileceğimiz firma veya firmaların irtibat bilgilerinide belirtirse eminim çok büyük bir yardımı olur tüm okurlar adına şimdiden teşekkürü borç bilirim ve siz MORFİKİRLER YÖNETİMİ çok önemli bir misyonu yerine getiriyorsunuz bundan dolayıda çok öenmli işlere pencere açıyorsunuz teşekkürler hepinize saygılar... Merhaba taşınabilir büfeler konusu yenipara dergisinde Nur demirok'un yayınladığı bir konu.Kendisine bende bir mail attım ama cevap gelmedi. Yoğuna araştırmalarım sonucu bir kaynağa ulaştım.Oradaki adresi vereyim http://www.100percenttradeshowdisplays.com bu adresten Gazebo display linkine tıklayıp ürünlerin resmine ve fiyatlarına ulaşabilirsiniz.
tamer tatlı 161 ay önce
selamlar yılın 8 ayı sıcak olan bir sahil kentinde bu işi araştırdım ve prefabrik olarak imal ettirip bu işi yapmayı düşündüm yanlız belediyelerin b ukonuda kuralları çok katı fakat turizm mevsimlerinde kullanılabilir.mali açıdan çözüm bulunuyor ama belediye olarak biraz zorlamalarla karşılaşıyoruz.bize bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz.birde bu ürünlerle ilgili sayfaya veya katologa nasıl ulaşabilirim?yardımcı olursanız sevinirim.saygılarımla Bilgiler gönderildi.
Fahriye Hamulu 135 ay önce
Herkese Merhabalar, Portakal şeklindeki büfelerin tasarım , marka ve tescil hakları Arıhan Arıcılık Ltd Şti' ye aittir. Piyasadaki bazı portakal şeklindeki büfe imalatçıları ile hukuki süreçte sıkıntılar yaşanacaktır. www.portabal.net adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Fiyat, katalog için fahriyehamulu@gmail.com (0535) 775 68 61
Daha fazla yorum
x
Site deneyiminizi iyileştirmek için yasal düzenlemelere uygun çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgiye Gizlilik ve Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.