Taşıyıcı helikopterler postacıların yerini alıyor

Taşıyıcı helikopterler postacıların yerini alıyor

Sürekli geliştirilen taşıyıcı helikopterler artık 1 kiloya kadar paketleri taşıyabiliyor.

bizzby

Bizzby gökyüzü robotları kumanda ile kontrol edilerek şehir içinde 1 kiloya kadar olan paketleri rahatlıkla taşıyabiliyor.

Hem daha ekonomik bir şekilde hem de daha hızlı bir şekilde taşımacılık yapan quadcopterler ayrıca şehir içi trafiği de rahatlatıyor. Her gün binlerce paket, kuryeler tarafından şehrin bir ucundan diğer ucuna gönderilirken oluşan yakıt tüketimi, insan gücü ve trafik bu cihazlarla bertaraf ediliyor.

Günümüzde bir çok firmai bu sisteme geçmeye çalışırken çeşitli nedenlerden dolayı bu iş pek kolay olmuyor. En önemli engel ise quadcopterlerin taşıma kapasitesi. Uçan robotlar, her ne kadar hızlı ve ekonomik olsa da şu ana kadar üretilen versiyonlar taşıma konusunda pek verimli değillerdi. BizzyBy Sky adlı firma tarafından geliştirilen robotlar, 25X40X120 ebatlarındaki, maksimum 1 kiloya kadar olan paketleri taşıyabiliyor.

Bir akıllı cihaz uygulaması da bulunan sistem, kullanıcıların istedikleri paketlerin nereden alınacağını ve nereye götürüleceğini seçmelerine imkan sağlıyor. Bu sayede bir taşımacılık şirketi gibi çalışan firma, günlük işlerinizi aksatmadan, istediğiniz paketin, istediğiniz saatte, istediğiniz yerde olmasını sağlıyor. Ayrıca robotlar üzerinde bulunan sensörler sayesinde, her hangi bir kazanın olması engelleniyor ve paketlerinizin güvenle sizlere ulaştırılması sağlanıyor. Robotlar GPS sistemlerini kullanarak şehir içinde hareket ediyorlar. Şirket Sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here