Taşıyıcı Robot Hastane Hemşireleri

32

Yüksek teknoloji ürünü akıllı hastane robotları ile tanışın.

tug-760x416

San Francisco üniversitesinde geliştirilen taşıyıcı robotlar hastanelerde kullanılmaya başlandı. 25 adet üretilen taşıyıcı robotlar, hastane görevlilerinin ihtiyacı olan malzemeleri oda oda dolaşarak gerekli yerlere ulaştırıyor.

Günümüz teknolojileri sayesinde robotik sanayiler de gelişme göstermektedir. Her geçen gün dev firmaların yeni robotik tasarımları gün yüzüne çıkmaktayken bunlara son olarak  San Francisco Üniversitesi tarafından geliştirilen robotik hemşireler eklenmiştir.

Geliştirilen robotlar, özellikle yük taşımak üzerine düşünülmüş cihazlardır. Hastane içinde gerekli malzemeleri oradan oraya taşıyan robotlar bu sayede hastane personelinin daha önemli işlere odaklanmasını sağlamaktadır. Farklı hastane bölümleri ve farklı katlar arasında rahatlıkla dolaşabilen robotlar 400 kiloya kadar yük taşıyabilmektedirler. Hastane odaları ve bölümleri arasında, hasta ve personel yemekleri, gerekli ilaçlar ya da dosyalar taşıyabilen akıllı taşıyıcılar 30’dan fazla sensöre sahip. Bu sayede hastane duvarlarına, engellere, masa sandalyelere ya da insanlara çarpmadan rahatlıkla hareket edebilmektedirler.

Robot ayrıca parmak izi ve retina tarama gibi güvenlik sistemlerine de sahip. Bu sayede ilaçların ya da dosyaların doğru insanlara teslim edilebilmesini sağlamaktadırlar. Bunun yanında robotlar, sahip oldukları tarayıcı sayesinde belirli bir objenin koyulduğunu ya da alındığını anlayabilmektedirler. Proje Sayfası

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here