Tavanınızın, Saray Tavanları gibi olmasını istermisiniz?

Tezhip sanatı, bilindiği üzere bir süsleme sanatı. Tezhip kelimesi, ‘altınlamak’ anlamına gelir. Tuğra tavan bu sanatı tamamen doğal, ahşap malzeme kullanarak, el işçiliği ile tavan süslemeleri yaparak ev ve işyerlerine uyguluyor.
Tavanları, Lambri ve Monoblok olmak üzere iki türlü uygulama yapan firma, Lambri tavanın montaj süresinin bina içerisinde yapıldığından uzun süre aldığınıda belirtiyor. Monoblok tavanın ise atölyelerinde hazırlanarak mekanlara daha çabuk monte edildiğini belirtiyor.

Hobi olarak başladıkları tezhip sanatını, 2000 yılından itibaren ahşap malzeme ile tavan süslemeciliğinde kullanmaya başlamışlar. Süsleme sanatının, suni malzeme kullanılarak tamamen fabrikasyon hale döndüğü bu dönemde, unutulmaya yüz tutmuş ahşap kullanımı ve el işçiliğinin hakimiyeti altında, Sivas-Divriği evleri, Karabük-Safranbolu evlerindeki tavan süslemeleri gibi kaybolmaya yüz tutmuş ata sanatımızın, tekrardan gün ışığına çıkması, eski değerlerin hak ettiği seviyeye ulaşması, bu nadide ve sabır isteyen sanatın sonraki nesillere aktarımı için uğraş veriyorlar.


Evler için ayrı bir güzellik olarak belirtilsede işyerlerinede çok farklı bir hava katacağı kesin.
Tuğra tavana ulaşmak isterseniz aşağıdaki iletişim numaralarını kullanabilirsiniz.


Telefon : 0 537 770 08 17 -0505 755 8963 -0505 278 7434
E-Posta : [email protected]
Web sitesi : www.tugratavan.com

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here