Tavvuk Restaurant franchise verecek

Keskinoğlu, 2,5 milyon dolar harcayarak kurduğu ”Tavvuk Restaurant”a franchise vererek Türkiye’nin tüm illerine yayılmayı planlıyor.

Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu, 2012 yılına kadar 200 restoran açarak 1.000’den fazla kişiye istihdam sağlamayı hedeflediklerini, 2015 yılına gelindiğinde 500 şubeye ulaşmak istediklerini söyledi.

Şu anda belirledikleri franchise ücretinin 30 bin lira olduğunu, servis ücreti olarak da franchise alanlardan yıllık toplam cirodan yüzde 3,5 oranında pay alacaklarını belirten Keskinoğlu, ayrıca restoranlarla ilgili reklam, pazarlama, iletişim faaliyetleri için tanıtımla ilgili olarak yıllık ciro üzerinden yüzde 2 ücret alacaklarını ifade etti.

Dükkanları 4 tip şeklinde kurguladıklarını anlatan Keskinoğlu, 32-48 metrekare arası küçük, 50-70 metrekare arası orta boy, 70-120 metrekare arası büyük ve 120-140 metrekare arasında x-large konseptinin söz konusu olacağını söyledi.

Önümüzdeki 2 ay içinde İzmir’de en işlek caddeler üzerinde 3 dükkan açmayı planladıklarını belirten Keskinoğlu, bu dükkanların işleyişini gördükten sonra 2011 yılının Ocak ayından itibaren franchise almak isteyenlerle görüşüp franchising vermeye başlayacaklarını bildirdi.

”METREKARE MALİYETİ 2 BİN LİRA CİVARINDA”
Açılacak dükkanların metrekare maliyetinin yaklaşık 2 bin lira civarında olacağını kaydeden Keskinoğlu, 32-48 metrekare arasındaki bir dükkanın maliyetinin yaklaşık 100 bin lirayı bulabileceğini belirtti.

Akhisar’daki restoranın çok geniş bir konsepti bulunduğunu, burada 130 çeşit ürün sunduklarını kaydeden Keskinoğlu, ”Burası, bizim amiral gemimiz. Beklentilerimizden daha iyi gidiyor. 40 personel çalışıyor. Çok memnunuz. Bu işten memnun olduğumuz için bu işi yapmaya heveslendik. İstanbul’da ‘Bayim Olur Musun’ fuarına katıldık. Orada yaklaşık 300 başvuru aldık. Bunlardan 50 tanesi çok ciddi başvurular” diye konuştu.

Keskin Keskinoğlu, restoranları Türkiye’nin tüm illerinde açmak istediklerini, şu anda 40 bin noktaya dağıtım araçlarının ulaştığını, bundan dolayı ülkenin her tarafında yayılmayı planladıklarını ifade etti.

”Tavvuk” restoranında Türk geleneksel damak tadına uygun ürünler sunmak istediklerini dile getiren Keskinoğlu, açılacak restoranlarda geleneksel tatların yanı sıra tavuklu lahmacun, galeta unlu lades lokma sunacaklarını, ayrıca kahvaltılarda menemenleri seçenekli yumurta ile yapacaklarını anlattı.

Akhisar’da sundukları tavuklu baklavanın insanlar tarafından ilk etapta ilginç bulunduğunu ifade eden Keskinoğlu, ”Tatlının içine kattığımız tarçın tavuğun tadını kapatıyor. Şu ana kadar ‘beğenmiyorum’ diyen olmadı. Türkiye genelindeki gurmelere de tattırdık. Baklavacı Nadir Beye de (Nadir Güllüoğlu) tattırdık. O da beğendi” dedi.

”PİLİÇ ETİ İHRACATININ YÜZDE 23’ÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİK”
Son zamanlarda et mamulünde virüs tartışmalarının Keskinoğlu satışlarını düşürmediğini, hatta kırmızı et fiyatının yüksek olması nedeniyle satışların arttığını anlatan Keskinoğlu, şu anda Türkiye’de kişi başına tavuk eti tüketiminin yıllık bazda 18 kiloya çıktığını, 5 yıl önce 13-14 kilo civarında olduğunu, önümüzdeki 5 yıl içinde ise tüketimin yıllık 23-24 kiloya çıkmasını beklediklerini bildirdi.

Türkiye’de ”en çok” piliç eti ihracatı gerçekleştiren firma olduklarının altını çizen Keskinoğlu, 2010 yılının ilk 6 ayında Türkiye’den piliç eti ihracatının yüzde 23’ünü gerçekleştirdiklerini, 76 milyon 274 bin dolarlık ihracatın 20 milyon dolarlık kısmını yaptıklarını, yumurtada da 2010 yılındaki toplam 60 milyon 963 bin dolarlık ihracatın 5 milyon dolarlık bölümünü gerçekleştirdiklerini söyledi.

Keskin Keskinoğlu, 55 ülkeye ihracat yaptıklarına dikkati çekerek, bunda en büyük payı İran ve Irak’ın aldığını, İran ile son olarak 5 bin tonluk anlaşma yaptıklarını, 20 milyon dolarlık piliç eti ihracatında Irak’ın 7 milyon dolarlık pay aldığını ifade etti.

Türkiye’den Suudi Arabistan’a piliç eti ihracatı yapan ”tek firma” olduklarına işaret eden Keskinoğlu, Azerbaycan, Tacikistan, Bosna Hersek, Arnavutluk, Almanya ve İsveç’in de ihracat gerçekleştirdikleri ülkeler arasında yer aldığını belirtti.

”2012’DE 1 MİLYAR LİRA CİRO HEDEFİ”
Şu anda şirkette 2.500 kişinin çalıştığını, önümüzdeki yıl bu rakamın 3.000 kişiye çıkmasını hedeflediklerini anlatan Keskinoğlu, 2010 yılı sonu itibariyle 45 milyon liralık yatırım öngördüklerini, 2011 yılında da 45-50 milyon lira arasında bir yatırım olmasını planladıklarını, bu yatırımların mevcut tesislerde iyileştirme ve kapasite artışından oluştuğunu kaydetti.

Bu yıl 650 milyon lira ciro, 2012 yılında da 1 milyar lira ciro hedeflediklerini ifade eden Keskinoğlu, şu anda günlük piliç kesim adetlerinin 300 bin, günlük yumurta üretimi sayısının 2 milyon adet olduğunu, yeni yatırımlardan sonra yumurtada günlük üretim adedinin 3,5 milyona, kesim adedinin de günlük 450 bine çıkacağını bildirdi.

Keskin Keskinoğlu, Türkiye’de sektörün büyüklüğünün 3 milyar dolar olduğuna ve sağladığı dolaylı toplam istihdamın 3 milyon kişiye ulaştığına da değindi.
Kaynak: Gazeteport.com.tr

2 YORUMLAR

  1. AMERIKADA BAYILIK VATANDASLIK HAKKI http://www.turkishstreetfood.com adinda sokak yemekleri teskil eden isimizin altinda Amerikada yasayacaklara marka satmak firenchayslik hizmeti sunmak istiyorum Ameikada para yatiracaklara 3-4 ay gibi donemde Green Cart hakki alinip ileride Vatandas olma sansi olacak olup Amerikaya yerlesecek bol gelirli ise yatirimcilar araniyor Ayni Zamanda http://www.kokorecusa.com ile Amerikada kokorec satacaklardir Biz tek Turk Balik saticisi olup ilk kokorec imalatcisiyiz ve bu isi ekteki isim altinda burada buyutmek istiyoruz yazin goruselim My new e-mail: muhittinbagriyanik@yahoo.com Muhittin Bagriyanik (Mike) Black Sea Fisheries, Corp. Phone: (877)452-2545 or (877)45-BALIK Fax: (866)402-8561 Mobile: (917)865-7658

  2. Keskinoğlu çok büyük marka, doğru bir yatırım fikri olabilir. Lojistik ağı güçlü, halkımız arasında bilinirliği yüksek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here