TEB inovasyonda örnek banka

TEB inovasyona yaptığı yatırımlar nedeniyle uluslararası danışmanlık şirketi Gartner tarafından ‘örnek’ seçildi. Böylece TEB, Gartner raporunda yer alan ilk banka oldu.
ARAŞTIRMA ve danışmanlık şirketi Garner tarafından ‘TEB İnovasyon Kültürü Oluşturuyor’ başlıklı raporla ‘örnek çalışma’ olarak gösterilen Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdürü Varol Civil, konuya ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Kriz ortamında inovasyona yatırım yapan firmaların kazançlı çıkacağını kaydeden Civil, TEB’in BNP Paribas ile ortaklık kurduğundan bu yana, yeni bir bankacılık anlayışıyla önemli büyümeler gerçekleştirdiğini belirterek kısa süre içinde KOBİ segmentinde önemli yer edindiklerini söyledi. TEB’in oluşturduğu ‘Akıl Fikir Kampüsü’ ile üniversite öğrencilerine ulaştığını belirten Civil şunları söyledi: ‘En düşük masrafla bankamıza yeni ürünler kazandırdık. Dünyanın önde gelen danışmanlık kuruluşu Gartner, bankamızdaki inovasyon çalışmalarını inceledi, bir rapor hazırladı. TEB bugüne kadar Gartner’in raporuna giren ilk banka oldu.’ Türk bankası olarak Gartner’in raporunda olmayı çok önemsediklerini ifade eden Varol Civil ‘Dünya üzerindeki teknoloji yatırımları Gartner’in danışmanlığında gerçekleştiriliyor. Bugün Gartner’in raporlarında inovasyon ve banka kelimeleriyle arama yaptığınızda karşınıza çıkan örneklerden biri de TEB’ diye konuştu. AA

162 proje hayata geçti
GARTNER Danışmanı Alistair Newton ise bankacılık sektörünün inovasyonun en az görüldüğü sektör olduğunu hatırlattı. TEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Nilsen Altıntaş da inovasyon portalında 2 yılda 162 projenin hayata geçtiğini, 200 projede çalışmaların devam ettiğiniç söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here