Tek Kullanımlık ve Elde Taşınabilen Moleküler Genetik Analiz Sistemi

Proje Fikri : Tek Kullanımlık ve Elde Taşınabilen Moleküler Genetik Analiz Sistemi Geliştirilmesi / The Prototype Of A Robotic Device Recruiting Single Use Disposable Microelectromechanic Systems
İş Fikri : Bu proje ile tek kullanımlık mikroelektromekanik sistemler ile moleküler genetik analiz yapan bir robotik sistemi prototipi üretildi. Sistem, kan örneğinden nükleik asit izolasyonunu takiben gerçek zamanlı PCR’ı tam otomatik olarak yapabilmektedir. Projede, Kandan Rapora kadar tam otomatik çalışma için ihtiyaç duyulan tüm kimyasal, mekanik, elektronik ve yazılımsal basmaklar özel olarak geliştirilmiştir.

Business idea : The prototype of a Robotic device recruiting single use disposable Microelectromechanic Systems (MEMS) for Molecular Genetic Analysis is manufactured. The system performs full automated Nucleic Acid Extraction from blood sample followed by a Real Time Polymerase Chain Reaction (PCR). All the steps including chemistry, mechanics, electronics and software is custom designed during the project to perform full automated from blood to report.

Firma : Solar Bilimsel Ürünler İlaç Kimya Ve Gıda San. Tic. Ltd. Şti.
Adres : 1833 S. 29/C Karşıyaka / İZMİR
E-posta : yalinkilic55@hotmail.com
Web Sitesi : www.solar.com.tr
Telefon : +90 505 598 56 78
Faks : +90 232 323 33 68

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here