Tekno Girişim Yarışması

Tekno Girişim Yarışması Ankara

Girişimci adayları, 5–7 Nisan 2013 tarihleri arasında TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Garaj’da düzenlenecek etkinlikte takımlar oluşturarak web-mobil-oyun alanındaki fikirlerini örnek ürün aşamasına getirecek. TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ), Viveka ve TEPAV’ın oluşturduğu girişimcilik merkezi ‘Garaj’, 54 saat sürecek etkinlik boyunca projelerini hayata geçirmek ve yeni işlerinin temellerini atmak isteyen girişimcilere ev sahipliği yapacak. İş fikri sunumlarının sonunda seçilen 10 projenin duyurulmasıyla girişimci adayları, projelerini ürüne dönüştürmek için Garaj’da sabahlayacak.

Tekno Girişim Yarışması
Tekno Girişim Yarışması

EĞİTİM HİZMETİ DE SUNULACAK
Katılımcılar bu süreçte yalnız olmayacak ve bir yandan da tasarım, yazılım ile sosyal medya gibi konularda sektörün uzman isimleri tarafından düzenlenecek eğitimlere katılacak. Maratonun ardından 7 Nisan 2013 Pazar günü girişimciler tarafından yapılacak proje sunumlarının ardından jüri tarafından seçilen projelere ödül verilecek.

HER YAŞTAN GİRİŞİMCİYE AÇIK
Bilişim teknolojileri, web veya mobil tabanlı uygulamaların hedeflendiği etkinliğe her yaş ve meslek grubu; fikir sahibi, tasarımcı veya yazılımcı olarak katılabilecek. Ücretsiz olan etkinliğe http: //swankara2013.eventbrite.com/ linkinden başvurmak mümkün. Başvuracak adaylarda iş fikri şartı aranmazken, fikirleriyle başvuracak girişimci adaylarının ise hali hazırda üzerinde çalışmakta olduğu projeler değerlendirmeye alınmayacak.

Startup Weekend, Moğolistan’dan Güney Afrika’ya, İngiltere’den Brezilya’ya dünya çapında 70’in üzerinde ülkede düzenlenen ve 45 binin üzerinde girişimciye ulaşan kar amacı gütmeyen bir etkinlik. Bu yıl Türkiye’de İzmir, Eskişehir ve İstanbul’da gerçekleştirilen etkinliklerde 40 girişimci takım ortaya çıktı. Takımların bir kısmı hala aktif olarak projelerine devam ediyor. Tekno Girişim Yarışması

Genel Bayilik Başvuru Formu :

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here