Telefon Şarj Eden Elbise

Hollanda’da telefonları ve bu tarz cihazları şarj edebilen bir elbise geliştirildi.

Güneş-shirt-web-2-1500x575

Hollanda’da, üzerinde 120 güneş enerjisi hücresi bulunan ve bir kaç saatte akıllı telefonları tamamen şarj edebilen bir giyisi geliştirildi. Hollandalı ünlü tasarımcı Pauline van Dongen tarafından tasarımı yapılan kıyafetin şarj edebilme yeteneği ise Holst Centre adlı bir araştırma ve geliştirme merkezi tarafından hayata geçirildi.

Güneşli bir günde kıyafetin yaklaşık 1 watt elektirik üretebildiği ve bu miktarda bir enerjinin bir kaç saat içinde bir akıllı telefonu tamamen şarj edebileceği belirtiliyor.

Güneş-shirt-2-682x1024

Firma tarafından, Holst Center’ın teknolojisi ve bizim tasarım gücümüz birleşerek ortaya hem kullanışlı hem de şık bir kıyafet çıkarma başarısını göstermiş bulunuyoruz denildi. Tasarımcı van Dongen ise, teknolojiyi alarak kedi yürüyüşe ekledik diyerek kendine özgü bir bakış açısını ifade etti.

Ünlü tasarımcı van Dongen tasarımlar ve yeni dizaynlar konusunda oldukça usta bir isim. Bunun yanında Holst Centre’de güneş enerjisi ve ensek elektronik cihazlar konusunda sürekli olarak araştırma ve geliştirme yapan bir kuruluş.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here