Tesla’dan Elektrikli Araç Kiralama Fikri

Tesla

Tesla Elektrikli Araçlarını Kiralıyor

Tesla ve Mall of America, tüketicilere benzersiz bir lüks araba kiralama hizmeti sunmak için ortaklık kurdu. Tüketicilerin bir Tesla Modeli S veya X’i satın almadan önce test edebilecekleri bir araba kiralama hizmeti fikri sektörde araç kiralayan firmalara yeni bir bakış açısı getirdi.

Tesla daha önce Mall of America’da tam teşekküllü bir bayilik açmaya çalıştı ancak bu fikir yerel otomobil bayiler birliği tarafından engellendi. Şirket, alışveriş merkezleri için bayilik olayının yasaklanmış olmasından dolayı araç kiralama hizmetlerinin serbest olduğunu keşfetti. Tesla, araç kiralama şirketi TREVLS’in yardımıyla üst düzey modellerini meraklılar için daha erişilebilir hale getirebildi.

Bu elektrikli araç kiralama için günlük ücretler 195 $ ‘dan başlıyor, ancak saatlik ücretlerde var. Böylece araçları test etmek isteyenler için aracı daha kısa sürede kullanma imkanı oluşturuluyor.

Model S ve X de dahil olmak üzere tüm elektrikli otomobil şirketinin en popüler modelleri günlük olarak kiralanıyor. Fiyatlar Model S 60D için 195 $, S 85D salonunda 235 $ ve Model X 90D SUV için 350 $ ‘dan başlıyor. Neyse ki, arabayla bütün günü geçirmek istemeyenler için saat başına daha düşük fiyatlar da var.

TREVLS CEO’su John Marino CEO’su, “İlk yerimiz Mall of America’da olup elektrikli araçlara geçişte daha fazla sürücüye ulaşmamıza izin verdiği için çok heyecanlıyız” dedi. Kiralama yoluyla Tesla markasına erişim, agresif büyüme hedefleri arzettiği için şirket bu işten önemli bir zaman kazanmaktadır. Tesla’nın Kurucusu Elon Musk, firmanın önümüzdeki on yılda belirli büyüme kilometre taşlarına gelmediği sürece maaş almama kararı aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here