Tezgah Üstü Konsept Pişirici

Ürün, satıcısı ve kullanıcısı arasında sürekli bir bağ kurmak üzerine, kullanım boyunca ilgili web sitesinden talebe bağlı güncellemeler alınabilmesi için özel bir usb bellek sunmaktadır.

Bu sayede potansiyel kullanıcı, örneğin yeni trend yemeklerin pişirme programını otomatik olarak ürüne aktarırken, üretici firmanın yeni ürünleriyle alakalı bildirimlere ve görsellere, ilgili web sitesinde rastlayacak ve yeni ürünlere potansiyel müşteri olacaktır.

Pişirme işlemi tamamlanana kadar, manuel müdahale olmadıkça pişirici kapalı durumdadır, otomatik programlama özelliği sayesinde pişirme işleminin sonunda pişirme haznesindeki sıcaklık kullanılmak üzere, programa göre standart sürede elektrik akışı kesilir, tirbün fan sıcak havayı homojen olarak yaymaya devam eder.

Bu durumlar, ellerin yanması gibi muhtemel tehlikeleri ortadan kaldırarak kullanıcı güvenliğini arttırmanın yanı sıra elektrik tasarrufu sağlar. Pişirme işlemi sonunda pişirici hazır durumdaki yemeği kullanıcıya kızaklı yapısı sayesinde sunar. Üretimde; ısıya dayanıklı cam, çeşitli ısı yalıtım malzemeleri ve alüminyum kullanılacaktır. Standart cam ve metal
şekillendirme teknikleri kullanılır ve montaj işlemi gerçekleştirilir. Ara elemanlar elektrik motoru, dayanıklılığı yüksek plastik dişli ve kayış, öngörülmüş ölçülerde tirbün fan ve elektronik devrelerdir.


Tasarımcı Serdar Soyal
Mimar Sinan
Güzel Sanatlar Üniversitesi – Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here