The Speaker Projesine 137.000 dolardan Fazla Fon Sağlandı

The Speaker Projesine 137.000 dolardan Fazla Fon Sağlandı 2

İş Fikri The Speaker Projesi

Teknolojinin hayatımıza girmesiyle insanlar birbirleri ile konuşmayı unuttu desek yanlış bir tabir kullanmış olmayız. Öyle ki teknolojinin sardığı bu yaşlı dünya da insanlar kendi duvarlarını örmeye başladı. Eskiden insanlar iç içe yaşayarak sosyalleşirken günümüz de insanlar diğer insanlardan kendilerini soyutlayarak sosyalleşiyorlar. Aslına bakarsanız sosyalleştiğini sanıyor.

Bunun iyi yönleri olduğu gibi kötü yönleri de vardır. Hatta bilinçsizce kullanılan teknolojinin sadece kötü yönü vardır diyebiliriz. Buna örnek verecek olursak, şarkı dinlemek veya bir şeyler izlerken çevrenizde ki diğer kişileri rahatsız etmemek için kulaklık kullanırız. Kulaklık kullanmamız başkasını rahatsız etmemizi engeller ancak kulaklıklar bizim duvarlarımızı oluşturur ve dışarı ile olan bütün bağlantımızı keser. Böylelikle kendimizi tek bir noktaya sabitlemiş oluruz. Başka bir yönden bakacak olur isek kulaklıklar rahatsız edici ürünlerdir. Uzun zaman kullanıldığında kulak da ağrı yapmaktadırlar. Peki çevremizdekileri rahatsız etmeden şarkı dinleyebileceğimiz veya film seyredebileceğimiz başka bir alternatif yol var mıdır ? The Speaker projesi gün yüzüne çıkana kadar başka bir yol yoktu. Peki The Speaker bu işi nasıl yapıyor.

The Speaker normal bir ses sistemi gibi televizyonunuzun yanında bulunmaktadır. Veya ofis de ki bilgisayarınızın yanın da yani nerede ihtiyaç duyuyorsanız orada. Yalnız The Speaker kulaklık dan farklı bir şeyi var o da kulağınızda hiç bir şey olmaması. The Speaker sadece sizin duyabileceğiniz bir şekilde sesleri dar bir ışın şeklinde size yönlendirir, böylelikle yanınız da duran iş arkadaşlarınız veya yanınız da kitap okuyan biri bu sesten etkilenmez dolayısıyla rahatsız da olmaz.

Kulaklık Olmadan Sessizce İşinizi Görün
Kulaklık Olmadan Sessizce İşinizi Görün

Bu teknoloji gerçekten inanılmaz. Ses dalgaları odanın her bir köşesine yayılmayarak sadece sizin kulaklarınıza iletiliyor bu neredeyse imkansız. Fransa da geliştirilen bu proje indiegogo’da büyük yankı uyandırdı. Projeyi geliştirenler projenin devamlılığını sağlamak amacıyla fon arayışına girdiler ve soluğu indiegogo’da buldular. İndiegogo sitesin de 30.000 dolar değerinde alt bir limit belirleyen proje sahipleri istedikleri fonun tam yüzde 385 katını toplayarak tam tamına 115.566 dolar fon almayı başardılar. Bu sayede proje hayata geçebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here