Ticwatch Akıllı Saat 2.5 milyon dolar fonu geçti

  150

  Ticwatch Android Wear tarafından destekleniyor ve iOS ile uyumlu olan bir akıllı saat. 2.5 milyon dolar fonu geçen proje Mobvoi şirketi tarafından Kickstarter’da görücüye çıktı. 15 binin üzerinde ilk siparişleri alan akıllı saat 119, 139 ve 149 dolar gibi fiyatlar ile satışa çıktığından beri büyük bir talep ile karşı karşıya kaldı.

  Ticwatch Akıllı Saat

  Ticwatch S (Spor) ve E (Express) oalrak iki modeli bulunan saat Google Asistan, Google Fit gibi fitness uygulamaları ile uyumlu olarak çalışıyor. Google Play’in sayesinde çağrıları ve mesajları yönetmenin yanı sıra aktif yaşam tarzınızı da güçlendiren saat uyku izleme, müzik algılama, çok dilli destek ve daha pek çok özellik sağlayan uygulamaları çalıştırıyor.

  Akıllı Saat

  Ticwatch S & E modelleri ile daha fazla özgürlük ve hareketliliğin keyfini çıkarmanızı sağlıyor. Egzersiz rotanızı dahili GPS ile eşleyin ve en sevdiğiniz müzikleri dinleyin ve eller serbest performansını deneyin. Akıllı saat Ticwatch ayrıca su ve toz direncine de sahip. İyi Tasarım ödülüne sahip olan saatin değiştirilebilir saat kordonları ve farklı arayüz ekranları da bulunuyor.

  Ticpods kulaklıkları Ticwatch ile sorunsuz bir şekilde eşleşiyor. Ticpods ile eşsiz ses performansıyla hareket halindeyken müzik keyfi yaşayabilirsiniz. Uzun Pil Ömrü olan Ticpod’lar, 2 saatten az şarjla 6 saat müzik, 6 saat telefon görüşmesi veya 120 saat bekleme süresinin keyfini çıkarmanıza olanak tanıyor ve ürün haricinde 25 dolara satılıyor.

  Ticpods

  Saatin bu kadar başarılı fon toplamasına sebep olan etkenlerin en başında 2016 yılında Ticwatch 2’yi tanıtması ve gelen talepler doğrultusunda yeni ürünlerini geliştirmesinden kaynaklanıyor.

  Girişimci Notu: Yeni nesil girişimciler için üzerinde çalışılması gereken bir iş fikri olan akıllı saatlerde bazı önemli eksiklikler var. Örneğin saatlerin bataryaları çok küçük olduğundan dolayı şarj süreleri 1-2 gün kadar dayanabiliyor. Bir başka eksik ise saatlerin ekran arayüzleri kişiselleştirmek için tercih sayısı çok az ve ilave uygulamalar indirmek gerekiyor. Bu uygulamalarda gelen özellikler ise kısıtlı ve istediğiniz tarzı yakalamak için ayrıca para ödemekte gerekebiliyor. Bunların haricinde saatler genelde Google fit üzerine odaklanmış durumda oysa başka alanlarda da etkin kullanılabilirler. Örneğin akıllı saatlerin üzerine Google Play mağazalarında vay be diyeceğiniz uygulamalar bulunmuyor. Oysa konuşarak yönetme ve sesli uygulamaların üzerine daha çok araştırma yapılabilir.

  Akıllı saat sektörü son yıllarda geliştiği için bu konu üzerinde üretim yapmak ve bu sektörde marka oluşturmak diğer teknolojik alanlara göre biraz daha kolay. Sıkı bir çalışma gerektirse de Kickstarter ve İndiegogo verilerini incelediğinizde bir çok markanın yeni olduğu halde iyi fonlamalara sahip olduğunu görebilirsiniz.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here