Tiffany bayilik

Tiffany fiilen yerel tecrübe gerektiği noktalarda bayilik sistemine başvurmaktadır ve geleneksel bayii anlayışından farklı bir yaklaşımı benimsemiştir. Tiffany bayilik sistemi “verimli hizmet vermek” üzerine inşa edilmiştir ve bu sistemle bayiinin riski en aza indirilerek gerçek müşteri odaklılık sağlanmaktadır. Hizmet süreçlerimiz müşteri ihtiyaçlarının en üst düzeyde karşılanmasına yönelik dizayn edilmektedir. Bu nedenle müstakil butik açılabilecek her yerde bir Tiffany mağazası veya satış noktası olmasını hedefliyor ve Tiffany bayisi olmak ya da kendi mağazasında Tiffany satış noktalarına sahip olmak isteyen yenilikçi girişimcileri davet ediyoruz.

Bizimle tanışmak ve işletmeci bayilik sistemimiz hakkında bilgi almak için (0212) 690 18 51 no’lu telefonumuzdan, 402 dahili numaradan ilgili departmanımıza ulaşabilirsiniz.

PARAKENDE SATIŞ BAYİLİĞİ ( FRANCHISE / SHOP ) ÇALIŞMA KOŞULLARI

A)PARAKENDE SATIŞ KURALLARI-BAYİ’NİN YÜKÜMLÜLÜKLERİ:
1-Franchise olarak düşünülen mağaza mutlaka bölgendeki çarşı merkezi olan ana cadde üze -rinde veya Alış Veriş Merkezinde ise diğer kurumsal markalarında bulunduğu bir shopping mall içerisin de olmalıdır.Bayii, perakende satış noktasında Markanın (Tiffany) ticari itibarına ve konusuna aykırı olmayan, yazı karakteri sayısı ve ölçüleri konusunda Şirketin onayı olan tabelayı kullanacaktır.
2-Düşünülen mağaza cephesinin minimum 4 metre. Mağaza metrekaresinin de ( tercihen tek kat üzerine ) 90–120 m2 arasında olması gerekmektedir.
3-Bayii mağaza açılışında yapılacak olan ve şirket tarafından onaylanan dekorasyon, bilgisayar, programı v.s. gibi tüm masrafları kendisi karşılayacak ister merkezin önereceği firmalardan isterse kendisinin temin edebileceği bir noktadan destek alabilecektir.Bayii, perakende satış yaptığı ürünlerin ambalajında, hediye paketinde, taşıma çantasında ve tanıtımında Şirket’in gönderdiği ve Bayi’e fatura ettiği malzemeleri kullanacaktır.
4-Bayii, Şirket onayı olmadan sattığı ürünler ile ilgili yazılı veya görsel basında reklam, haber, röportaj, sunum, katalog, el ilanı v.b. yapamaz ve bastıramaz.
5-Mağazanın personel, kira, banka komisyonu v.s gibi tüm genel giderleri bayie aittir.

B)BAYİ’NİN DİĞER YÜKÜMLÜLÜKLERİ:
1-Bayii, hem sezonda hem de indirim döneminde Şirket tarafından belirlenecek perakende satış fiyatlarına kesinlikle uyacaktır.
2-Kampanyalı satışlar ve indirim günleri Şirket tarafından Bayi’e bildirilecektir ve Bayii bu bildirimlere uyacaktır.
3-Bayii, sözleşme imzaladığı satış noktasında Şirket tarafından gönderilen ürünler haricinde başka hiçbir ürün ve marka bulunduramaz, satamaz.
4-Bayii satışlarını şirketin kullandığı bilgi işlem programı ( NEBİM ) ile satışlarına işleyecek ve bu satışları her gün düzenli olarak şirkete göndermek suretiyle şirket tarafından tutulan stokundan düşürecektir. Bu program şirketin anlaşmalı olduğu firmadan direkt ya da bayiinin kendi bulabileceği bir noktadan temin edilebilir.
5-Bayii, satış hedeflerini arttırmaya ilişkin satış politikalarını kendisi belirleyebilir. Ancak Bayii Şirket’in piyasaya sunum şekline, Markanın imajına ve sunum şartlarına ve Şirket tarafından tüm Bayiiler için belirlediği genel dağıtım düzenine aykırı davranışlarda bulunmayacaktır.

C)ÜRÜNE YÖNELİK KOŞULLAR:
1-Şirket Bayie gönderdiği ürünleri konsinye irsaliyesi ile gönderecektir. Ay sonlarında görülecek olan hesap mutabakatından sonra satılan ürüne fatura kesilecektir.
2-Şirket bayiinin stokunda bulunan ürünleri dilediği zaman ve dilediği miktarda iade olarak ala -bilir, transfer edebilir ve yerine sipariş dışı ürün gönderebilir.
3-Bayii sezon sonlarında elinde kalan tüm ürünleri Şirkete iade etme hakkına sahiptir.
4-Bayii satış noktasında Şirketin satma, pazarlama ve dağıtım hakkına sahip olduğu ve ken – disine gönderdiği ürünler dışında başka hiçbir ürün satmayacağını taahhüt eder.

D)TİCARİ KOŞULLAR:
1-Bayii şirkete 60.000 TL. Tutarında kesin ve süresiz banka teminat mektubu verecektir. Teminat mektubu masraflarının tamamı Bayie aittir.
2-Bayii, Şirketin anlaşmalı olduğu bankalardan alacağı tüm POS makinelerini yine şirket tarafın – dan bildirilen hesaplara virmanlı ( temlik ) ve erken ödemeli olarak bağlatacaktır ve şirket o-nayı olmadan bu tanımlama değiştirilmeyecektir. Tüm POS satışlarından meydana gelen finansman maliyetleri, temlik ve banka komisyonları, tüketicilere verilen hediye puanlar gibi tüm maliyetler bayii tarafından karşılanacaktır.
3-Her ayın 5.gününe kadar bir önceki ayın satışlarından şirketin hesabına yatması gereken meb- lağ anlaşılan kar marjı ile hesaplanacaktır. Şirketin bahsi geçen aydan alacağı hesaplanarak, bayiinin gönderdiği havaleler ve POS den geçen meblağlar şirket alacağından fazla ise bu tu -tar ayın en geç 10. günü bayi hesabına nakden gönderilecektir.
4-Bayiinin kar marjı sezon da ve 1.İndirim dönemi olan %30 da 1.75 olarak belirlenmiştir.
Ancak, 2.indirim dönemi olan % 50 döneminde ise bayiinin kar marjı 1.50 ye düşecektir. İlgili kar marjı her sezon gözden geçirilecektir.

Örnek:

Aylık 50.000.00 TL ciro olursa bayii ne kazanır?
Sezon ve 1.İndirim Dönemi:
50.000.00 / 1.08 = 46.296.29 KDV siz Ciro
46.296.29 / 1.75 = 26.455.02 Ürün Maliyet Bedeli Marka Tekstil
46.296.29 – 26.455.02 = 19.841.27 Bayii Mağaza Brüt Karı

2.İndirim Dönemi:
50.000.00 / 1.08 = 46.296.29 KDV siz Ciro
46.296.29 / 1.50 = 30.864.19 Ürün Maliyet Bedeli Marka Tekstil
46.296.29 – 30.864.19 = 15.432.10 Bayii Mağaza Brüt Karı

E)GENEL CEZAİ ŞART:
Bayii, işbu sözleşmedeki yükümlülüklerden birini veya bir kısmını doğrudan veya dolaylı ihlal ederse, şirketin bayiliği tek taraflı olarak fesih etme hakkı vardır.

F)SÖZLEŞME SÜRESİ:
1-Taraflar her hangi bir zamanda karşılıklı ve yazılı olarak sözleşmeyi sona erdirebilirler. Bu halde Bayii’nin elindeki ürün Şirket tarafından sayılarak geri alınır ve hesap mutabakatından sonra ortaya çıkacak olan açık tutarı Bayii tarafından nakden 1 hafta içerisinde ödenecektir.
2- Bayiinin işbu sözleşme yapılırken hâkim ortakları değişir, Bayii aleyhine iflas takibi, bayii iflâs anlaşması veya iflas ertelemesi talep ederse, sözleşme derhal sona erer.

G)GENEL HÜKÜMLER:
1-Sözleşmenin bir veya birkaç maddesinin kullanılmaması, sözleşme maddesinden feragat edildiği şeklinde yorumlanamaz.
2-Marka Tekstil, sözleşme süresince ve tek taraflı olarak, Bayi’e Şirket’in satış şart ve koşullarını ve Bayii’nin nihai tüketiciye satış şart ve kurallarına ilişkin düzenleyici yazılı uygulama yönergeleri verebilir. Bayii, işbu sözleşmeye ek olarak Marka Tekstil tarafından verilecek uygulama yönergelerine uyacağını peşinen kabul eder.

www.tiffany.com.tr

5 YORUMLAR

  1. mrh ben hollandada yasiyorum buraya bayilik acmak istiyorum.eger mumkunse bana bilgi verebilirmisiniz.cevabinizi bekliyorum.simdiden tesekurler

  2. meraba bende kütahya avşanlıya bayiiliginizi açmak istiyorum şartlarınızı e posta adresime bildirirseniz sevinirim. saygılar..

  3. mrh tıffany bayılıgını acmak ıstıyorum sartlarınız nelerdır bılgılendırırmısınız hatay antakya cvbnızı beklıyorum saygılar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here