Toasteroid Akıllı Tost makinesi 150.000 Dolar Yatırım Topluyor

Toasteroid Akıllı Tost makinesi 150.000 Dolar Yatırım Topluyor 2
Toasteroid Akıllı Tost makinesi

Toasteroid Akıllı Tost makinesi 150.000 Dolar Toplayabilecek mi

Toasteroid Akıllı Tost makinesi iş fikri için yatırım toplama sitesi Kickstarter’e başvurdu. 150.000 dolar fon toplamayı hedefleyen şirket ürünü ile ilgili daha ilk günlerinde 70.000 doları geçmeyi başardı. Özellikle tost yapmayı sevenlerin bayılacağı bu cihaz ekmek kızartma işlemi sırasında ekmeklere istediğiniz desenleri çizmenizi sağlıyor. Tost makinesinde ki ekmeklere harf desenleri, çizgi film karakterleri, harfler ve sevgi sözcükleri gibi onlarca deseni çizmeniz mümkün.

Toasteroid Akıllı Tost makinesi
Toasteroid Akıllı Tost makinesi

Toasteroid Akıllı Tost makinesi cep telefonunuzun bluetooth işlevi ile kullanılabiliyor. Toasteroid Mobil uygulaması ile bir çok desen yabiliyorsunuz ve desenleri cihaza gönderip desenli tostlarınızı afiyetle yiyebiliyorsunuz. İş fikrini destekleyen tüketiciler cihaza 59, 65, 79 ve 85 dolar gibi fiyatlar ile sahip olabiliyor. Ürünün teslim tarihi ise 2017 yılında Temmuz ayında yapılacağı belirtilmiş. Oysa ki bu tip bir ürünü almak isteyenler bu kadar bekletilmemeli.

Toasteroid Akıllı Tost makinesinin tanıtım videosu

Tost makinesi ile ilgili artı ve eksi yönler

İş fikrinin Artı Yönleri

  • Üründe artı olarak bir çok özellik bulunuyor. Örneğin iş fikirleri için tanıtım yaparken akıllı telefonlar ile uyumlu olması ve rahat bir şekilde kullanılmasını ön plana taşımışlar. Bu yöntemle ürünün tam bir inovasyon harikası olduğunu söylemek mümkün. Akıllı uygulama yerine cihazın ön panelinde aynı işlemleri yapmak mümkün olsaydı ürün daha da başarılı olabilirdi. Belkide bir sonraki hedefleri bu şekilde olabilir.
  • Bir diğer artı yöntem ise tüketicilerin ürünü kullanmaktan zevk alması diyebiliriz. Özellikle çocuklu anneler çocuklarına kahvaltı hazırlarken onlara eğlenceli desenler ile yemek yeme zevki yaşatabilirler. Aynı zamanda güne neşeli başlamak isteyenlerde kendilerini mutlu hissettirecek desenleri tercih edeceklerdir. Her iki şekilde de tost makinesi kullanıcıların sevecekleri bir ürün olacağını hissettiriyor.
  • Fiyat olarak ise 59 ve 85 dolar aralığı ve buna göre özellikler eklenmesi pazarlama açısından da olumlu. Böylece isteyen mini boy isteyende 2 ekmekli seçenekleri değerlendirebilir. Aynı zamanda ürün ilk teslim aşamalarından sonra büyük ihtimal ticari olarak bir çok yerde satışa sunulacaktır. Bu da girişimci için para kazanmanın önünü açacaktır.

İş fikrinin Eksi Yönleri

  • Tost makinesinin yatırım toplama aşamasının başarılı olacağı kesin gözüküyor. Bu tarz fikirlerdeki negatif olay ise ürünün teslim tarihinin çok uzun tutulması diyebiliriz. Çünkü bir çok girişimci özellikle yeni çıkan iş fikirlerini ve teknolojileri çok hızlı bir şekilde üretebiliyorlar. Aynı ürünü tasarlamak ve işin ana özetini kopyalamak çok da zor değil. Bu da ürünün milyon dolarlar kazanmasının önüne geçiyor. Özellikle Çin’de bir çok fırsatçı girişimci bu tarz ürünleri gerçek sahibinden çok daha hızlı bir şekilde üretebiliyorlar.

1 YORUM

  1. Güzel iş fikri. Pek bahsetmemişsiniz ama bunu işletmelerde de kullanmak mümkün. Pastaneler, Çay ocakları ve bir çok işletme bu ürünü rahatlıkla kendi logolarını basmak için kullanabilirler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here