TOG’dan kadın girişimcilere destek

6

Toplum Gönüllüleri (TOG) Vakfı tarafından yürütülen “Kadın Girişimcilik” projesi kapsamında iş hayatına girmek isteyen kadınlar destekleniyor. Kadın Girişimcilik Projesi Koordinatörü Seval Yılmaz yaptığı açıklamada, proje kapsamında iş gücüne katılmak ve kendi işini kurmak isteyen kadınlara yönelik eğitimler düzenlediklerini söyledi.


Girişimci kadınlara eğitimin yanı sıra danışmanlık ve motivasyon hizmetleri de vermeye çalıştıklarını, proje kapsamında yaklaşık 15 kişiden oluşan kadın grupları için 5’er günlük eğitimler düzenlediklerini ifade eden Yılmaz şöyle konuştu: “Uzman eğitmenlerimiz kadınları eğitimler kapsamında, ’girişimcilik nedir?’, ’girişimci olabilir miyim?’, ’küçük ölçekli işletme kurmak ve yönetmek’, ’pazarlama planı’, ’iş planı hazırlama” gibi konularda bilgilendiriyor.


Eğitim sonrasında ise bu kadınlarımıza iş kurma sürecinde gerekli danışmanlık desteğini veriyoruz.”


Yılmaz, eğitimlerini çeşitli duyurular, broşürler ve el ilanları ve toplum gönüllüsü gençler aracılığıyla girişimci kadınlara duyurduklarını, bugüne kadar Samsun, İstanbul ve Kütahya’da eğitimler düzenlediklerini ve eğitimlerinin devam edeceğini ifade etti.

Toplum Gönüllüleri Vakfı olarak toplumsal barış, dayanışma ve değişimin gençler öncülüğünde gerçekleşeceğine ve bu değişimin yetişkinlerce desteklenerek güçleneceğine inandıklarını bildiren Yılmaz şunları söyledi: “Yürüttüğümüz çalışmalarla gençlerde sosyal sorumluluk konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Çevre, eğitim, demokrasi, sağlık okuryazarlığı, üreme sağlığı, girişimcilik ve daha birçok farklı alanda ve temada olmak üzere geniş bir yelpazede 75 üniversitede 85 örgütlenmeyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” AA

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here