Trenler için uygulama Moovit

Tren şirketi NS, yolcularına seyahat etmeyi amaçladıkları trende kaç kişilik boş yer olduğu detaylarını veren Reisplanner Xtra uygulaması için bir pilot proje başlattı.

reisplanxtra

Moovit, kalabalıkları kontrol altına alarak yolcularına toplu taşıma hakkında daha isabetli bilgi sağlamak için uzun zamandır girişimleri bulunuyordu. Şimdi ise, Hollandalı ulusal tren şirketi NS yolcularına seyahat etmeyi amaçladıkları tren hakkında gerçek zamanlı detaylar veren Reisplanner Xtra uygulaması için bir pilot proje başlattı.

Mevcut uygulamanın Android versiyonunda devam eden testler ile yeni bir özellik, hizmet anında var olan yolcu yoğunluğu hakkında bilgi sağlıyor. Yolcular, her bir trende ortalama boş koltuk sayısını oluşturulan bir, iki veya üç kişi silueti şekli ile görebiliyor. Yolcular bu bilgiyi, evlerine ve işlerine giderken aşırı kalabalığa yakalanmadan gidebilmek üzere en iyi rotayı belirlemek için kullanabiliyor. Ayrıca, bu yeni özellik bulunduğunuz istasyonun detaylı bilgilerini de kısa bir süre içinde sunabilecek. Aşağıdaki video, uygulamanın nasıl çalıştığını gösteriyor.

Pilot uygulama, önümüzdeki 3 ay süresince Zwolle istikametinden Roosendaal bölgesine hizmet eden 11 tren üzerinde denemeye tabi tutulacak. Başarılı olursa, bu yenilik ülkenizdeki tren şirketlerinin aşırı kalabalığı önlemesine yardımcı olabilir mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here