Turistler için kiralık akıllı telefonlar

Hong Kong’tan bir iş fikri :  Turistler için kiralık akıllı telefonlar ücretsiz uluslararası aramalar ve sınırsız internet hizmeti sunuyor

Hong Kong merkezli “handy”, turist ve misafirlere ücretsiz aramaların, 3G Internet erişiminin ve gidecekleri yerlere ulaşımda yardımcı olacak uygulamaların önceden yüklenmiş olduğu akıllı telefonlar kiralıyor.

iş fikirleri
iş fikirleri

Yurt dışına nadiren seyahat eden turistler, eğer tarifelerinde uluslararası kullanım için dakikalar ve aktif dolaşım özelliği bulunmuyor ise, bazen yüksek telefon faturaları ile karşılaşabilirler. Bunu göz önünde bulundurarak, Hong Kong merkezli handy, turist ve misafirlere ücretsiz aramaların, 3G Internet erişiminin ve gidecekleri yerlere ulaşımda yardımcı olacak uygulamaların önceden yüklenmiş olduğu akıllı telefonlar kiralıyor.

Servis, Hong Kong Uluslararası Havaalanı’ndan teslim alınabilen ve ziyaret süresi boyunca kullanılabilen, Android işletim sistemine sahip bir Samsung Galaxy Note ya da Google Nexus sağlıyor. Müşteriler, sınırsız yerel ve uluslararası görüşmeler ve Internet erişimi ile birlikte sunulan bu hizmet için günlük 68 Hong Kong Doları ödüyorlar. Telefon, dizüstü bilgisayarları üzerinden de Internet erişimi sağladığı için kullanıcılarını ücretsiz WiFi noktası aramak zahmetinden kurtarıyor. Cihaz ayrıca, kullanıcıların kendi uygulamalarını yükleyebilme olanağına karşın turistler için kullanışlı olabilecek Skype, Facebook, Kayak, BBC News ve Public Transport Planners gibi önceden yüklenmiş uygulamalarla teslim alınıyor. Kullanıcılar ayrıca telefon aracılığıyla kendilerine sunulan indirimlerden de yararlanabiliyor.

Madrid’deki PadInTheCity gibi, handy de şehir hakkında çok fazla bilgisi olmayan kullanıcılarına teknoloji aracılığıyla bilgi ve pek çok kolaylığı bir arada sunuyor. Bu sistem sizin ülkenizde de başarılı olabilir mi?

1 YORUM

  1. bu telefondan alıp getirtip türkiye pazarında satmak istesem acaba nasıl bir yol izlemeliyim bana bu konuda yardımcı olucak birisi varsa cok sevinirim.. tel numaram 05062340872 bayram çıkrıkcı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here