Türk Girişimci Kickstarter’dan 12 Bin Dolar Kazandı

60

Türk Girişimci Kerem Alper, Newyork’ta sürdürdüğü İstanbul merkezli projesi ile Kickstarter üzerinden 12 bin dolar kazanmayı başardı.

 

undo-lace-kerem-alper

Türk genç girişimci Kerem Alper, hayata geçirmek istediği proje için Newyork’ta çalışmalara başladı ve başarılı sonuçlar elde etmeyi başardı. İstanbul merkezli firmasına ait projesini Newyork’ta hayata geçirmeye karar veren girişimci, ayakkabılarda karbon salınımını engelleyerek doğayı korumaya yardımcı olan bir sistem geliştirdi.

Ürünün tanıtımında belirtildiği gibi her ayakkabı bir yıl içinde doğaya yaklaşık 13 kiloluk bir karbon salınımı yapıyor. Her yıl dünya genelinde satılan ayakkabı miktarı ise 25 milyar dolaylarında. Durum göz önüne alındığında oldukça masum görünen ayakkabılarımızın durdukları yerde doğaya müthiş bir zarar verdikleri ortaya çıkmaktadır.

Undo isimli bir ayakkabı bağı metali geliştiren Kerem Alper, bu sayede ayakkabıların yarattığı karbon salınımını önlemeyi başaran bir ürüne sahip olmuş.

Kickstarter üzerinden yoğun ilgi gören ürün yaklaşık 12 bin dolarlık fon elde etmeyi başarmış durumda. Firmanın kampanya öncesi hedefi ise 10 bin dolar olarak belirlenmiş. Ürün sayfası

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here