Türk mobilyaları Afrika’ya açılıyor

Türk mobilya sektörü, dünyanın dört bir köşesine açılmaya devam ediyor.
Türkiye’nin mobilya sektöründe önde gelen firmalarından ve Ndesign markasıyla koltukta markalaşmaya giden Nurhas Mobilya Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin Dış Ticaret Müdürü Abdülselam Güleç, Kenya’nın başkenti Nairobi’deki Wesgate AVM’de bayi açmalarıyla pazar ağının genişlemeye başladığını söyledi.


Tüm dünyayı etkisi altına alan finansal krizin ardından yönlerini Ortadoğu ve Afrika ülkelerine çevirdiklerini ifade eden Güleç, şunları kaydetti:


”Şu anda Kenya, Uganda, Zambiya, Senegal ve Tanzanya’da bizim ürünlerimiz var. Hedefimiz 2009 yılında 2010 yılını Afrika yılı ilan etmiştik. Şimdi nasip olursa yıl sonuna kadar Etiyopya ile Güney Afrika’yı ziyaret ettikten sonra ‘2010 Afrika yılını’ bitirmiş olacağız.


Hedefimiz Kenya’ya yılda 1 milyon dolar ihracat yapmak. Türkiye’de mobilya sektörü için Kenya bir şanstır. İki yönden şanstır. Hem aç bir pazar hem de burada mükemmel bir büyükelçimiz var. Türkiye’nin Nairobi Büyükelçisi Tuncer Kayalar’a biz iş adamlarına yaptığı yardımlar ve katkılarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Büyükelçimiz Kayalar’ın da bu gayretleriyle inşallah Türkiye’nin Kenya’ya ihracatını kısa sürede 10 milyon dolara çıkaracaktır.”
Kaynak:Samanyoluhaber

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here