Türk Uygulaması Lopeca Dünyaya Açılıyor

Türk Uygulaması Lopeca Dünyaya Açılıyor

Türk bir girişim olan Lopeca adlı proje, akıllı telefon uygulaması sayesinde videolu sanal turlar düzenliyor.

lopeca-760x416

Turizm sektörü sürekli olarak gelişen ve teknolojiyi de yakından ilgilendiren bir sektördür. Bu nedenle turizm konusunda daha önce Airbnb adlı rezervasyon uygulaması ve Kate’s Goodness adlı, ziyaret edilecek ülke ya da şehir hakkında bilgilendirme yapan uygulamalar geliştirilmiş ve dünyanın dört bir yanından büyük ilgi görmüştü. Şimdi de bir Türk girişimi olan Lopeca adlı, dünyanın her yerinden izlenebilecek videolu turlar yapan bir uygulama geliştirildi.

Şu anda beta, yani deneme sürümü yayınlanmış olan Lopeca, videolu turlar düzenlenecek bölgelerdeki, rehber olabilecek kişilerle anlaşarak canlı video yayını yapıyor. Potansiyel rehberler, büyümekte olan Lopeca ağına katılarak, hangi bölgelerde çalışabileceklerini belirtiyor ve Lopeca ile çalışmaya başlıyor. Sanal turistler ise Lopeca ile websitesi üzerinden iletişime geçerek nereyi hangi tarihte görmek istediğini belirterek rezarvasyon yaptırabiliyor.

Hizmetin ücretleri ise 5 dakikalık tur 4.90$, 10 dakikalık tur 7.90$, 15 dakikalık tur 9.90$ şeklinde sıralanıyor. Hizmetten yararlanmak isteyen sanal turistler, sanal rehberleri ile Skype, FaceTime gibi platformlardan bağlantı kurabiliyor.

Birçok fon ve tanıtım sitesi bakımından düşünüldüğünde Lopeca’nın başarısı büyük ölçüde göreceği ilgiye ve üye olan insan sayısına bağlı. Bunun yanında turizm konusunda oldukça fazla potansiyel bulunuyor ve başarılı bir girişim olması da şaşırtıcı olmaz.

Proje Sitesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here