Türkiye Çapında 800 Aygaz Bayisi Birbirine Bağlandı

800 Aygaz Bayisi Birbirine Bağlandı

Ataol Ay
Ataol Ay

Tüm Türkiye’ye yayılan bayi ağını hem birbirine hem de merkeze bağlamak isteyen Aygaz, çözümü Simternet’in Bayi Portal Hizmeti’nde buldu. 15 yılı aşkın süredir yazılım geliştirme ve BT ihtiyaçlarının karşılanması için çalışmalarını sürdüren Simternet, dev kurumların bayileriyle olan ilişkilerindeki verimliliği artırmak için özel çözümler geliştiriyor. Sunduğu “Bayi Portal Hizmeti” ile iç iletişimi artıran Simternet, zamandan tasarruf edilmesini ve verimin maksimum seviyeye çıkarılmasını sağlıyor. Yaratılan projelerin içerisinde doküman yönetimi, eğitimler, kampanyalar, takvim, ayın bayisi, sipariş talepleri ve anket gibi pek çok pratik uygulama yer alıyor.

Türkiye’nin 81 ilinde 800 bayisi bulunan Aygaz, Simternet tarafından kurulan bayi iletişim portalı sayesinde tüm bayileriyle gerçek zamanlı olarak iletişime geçiyor. Aygaz’a özel olarak hazırlanan sistem, merkez ile bayiler arasındaki iletişimin verimini maksimize ediyor.

Peki bayiler bu sistemle neler elde ediyor?

Türkiye’nin dört bir yanındaki Aygaz bayileri, anlık olarak tüm ihtiyaçlarını merkeze bildirebiliyor. Bu ihtiyaçlarla ilgili taleplerin karşılanma durumu yine anlık olarak siteden takip edilebiliyor. Bununla birlikte bayiler Aygaz’ın müşterilerine yönelik kampanya bilgilerine ulaşabiliyor. Bayiler, ihtiyaç duyduğu anda hukuksal bilgileri de Simternet’in sağladığı özel platform üzerinden edinebiliyor. Enerji piyasası mevzuatı, standart ve tamimlere anında ulaşan bayiler gerekli bilgileri kolaylıkla edinebiliyor.

Bayiler arasında anlık mesajlaşma fırsatı geliyor

Günümüzün dev kurumlarının yaygın yapıları, işleyişin zorlaşmasına sebep oluyor. Zira artık e-posta yazışmaları kurumların ihtiyaç duyduğu sürate yetişemiyor. Simternet tarafından hazırlanan “Bayi Portal Hizmeti” bayilerin, hem bayilerle hem de merkezle anlık olarak mesajlaşmasına olanak tanıyor. Hazırlanan sistem Microsoft’un Sharepoint altyapısı ile hazırlandığı için hiçbir bayi kullanım sorunu yaşamıyor ve böylece sistemde aksamalar en düşük seviyeye indiriliyor.

Aygaz bayi portalı ile ilgili görüşlerini açıklayan Simternet Genel Müdürü Ataol Ay şunları söyledi: “Müşterilerimize sunduğumuz e-iş çözüm paketlerinden birisi de “bayi portal çözümü”. Bu çözüm ile özellikle yaygın bayilik ağı olan firmalar, gündelik işlerini tek bir ekran üzerinden takip edebiliyor ve geriye dönük anlık raporlar oluşturabiliyorlar. Bayi portal çözümü sayesinde e-posta ve telefon trafiği ortadan kalkarak, şirket verimliliği ilk gün itibariyle artmaya başlıyor. Simternet’in bayi portal çözümü aynı zamanda bayilerin günlük olarak bilgilendirildiği ve aynı anda tamamının eğitimlere tabi tutulabildiği bir ortam sunuyor. Bayilerin kendi aralarında iletişim de kurabildiği bu ortam marka aidiyet duygusunu da geliştiriyor.”

Simternet Hakkında

Simternet, 1997 yılında “Kurumların üretkenliği ve kârlılığını artırmak üzere yazılım geliştirme ve BT çözümleri sunma” misyonuyla kurulmuştur. İTÜ Teknopark’ta faaliyet gösteren Simternet, bağımsız yazılım geliştiricisi (ISV) olarak ihtiyaca uygun çözümler geliştiren, web ve mobil tabanlı projelere imza atan bir yazılım şirketidir. Şirket, bugüne kadar Microsoft Gold Certified iş ortağı olarak 100’den fazla müşterisi için 300’den fazla projeyi, deneyimli BT ekibiyle başarıyla sonuçlandırmıştır.

Hosted SharePoint hizmetini Türkiye’de ilk defa sunan şirket olan Simternet, kurumsal web sitelerinin SharePoint teknolojisi kullanılarak, kullandıkça öde yöntemiyle sahip olunabilen dünyadaki ilk hazır SharePoint portal altyapısını geliştirmiştir. 15 yıllık know-how birikimiyle entegre çözümler sunan Simternet, danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra bulut bilişim hizmetleri, paket ve mobil çözümler sunmayı sürdürmektedir. Ayrıntılı bilgi için www.simternet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here