Türkiye’nin kadın girişimcisi aranıyor

7

Garanti Bankası ve Ekonomist dergisinin işbirliğinde, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) katkılarıyla bu yıl 3. kez düzenlenen “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması”na başvurular başladı.

“Türkiye’nin Kadın Sosyal Girişimcisi”nin de seçileceği yarışmaya, Türkiye’de yaşayan ve hakim ortak olduğu şirketi yıllık 25 milyon TL’nin altında ciro yapan kadın girişimciler bizzat başvurabiliyor veya aday gösterilebiliyor. Başvurular, Garanti KOBİ portalı www.kobigaranti.com ve Ekonomist’in internet sitesi www.ekonomist.com.tr üzerinden veya Garanti şubelerinden alınacak başvuru formlarıyla, 15 Mart 2008 tarihine kadar yapılabiliyor.
Garanti Bankası, 2006 yılında hizmete sunduğu “Kadın Girişimci Destek Paketi”nin yanı sıra, cesaretli ve vizyon sahibi kadın girişimcilerin başarılarının diğer girişimci kadınları da yüreklendireceğinden yola çıkarak, Ekonomist’le beraber “Türkiye’nin Kadın Girişimcisi” yarışmasını başlattı. Kadın girişimcilerin, ekonomik ve sosyal girişimci ruhunu ortaya çıkartan yarışma, Türkiye’deki tüm kadınlara örnek teşkil eden başarı hikayelerinin duyurulmasını hedefliyor.

Öte yandan, 2008’de başlattığı ve 5 ilde gerçekleştirilen “Kadın Girişimci Buluşmaları”nda 800 kadın girişimciyle bir araya gelen Garanti, tüm bu faaliyetlerle, Türkiye’deki kadın girişimci sayısının gelişmiş ülkelerin seviyesine yükselmesine ve dünya pazarlarında rekabet edebilir düzeye gelmesine katkıda bulunmayı amaçlıyor.(Referans)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here