Türkiye’yi temsil edecek genç tasarım girişimci belli oldu

İngiltere’de yapılacak “Yılın Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi” yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek genç tasarım girişimcisi belirlendi. Yarışmayı düzenleyen British Council’den yapılan açıklamaya göre, İngiltere’nin İstanbul Başkonsolosluğu’nda, ürün tasarımı, iç mimarlık, peyzaj mimarlığı ve tasarım tanıtımı kategorilerinde gerçekleştirilen ’Genç Tasarım Girişimcisi Yarışması Türkiye Finali”nde İzmir’den Pınar Yar Govsa birinci oldu.


British Council’ın bu yıl dokuz ülkede düzenlediği Genç Tasarım Girişimcisi Yarışması’nın birincileri, Eylül ayında İngiltere’de yapılacak “Yılın Uluslararası Genç Tasarım Girişimcisi” yarışmasında ülkelerini temsil edecek.


Uluslararası yarışmada birinci olacak kişi, 5 bin Sterlin ödül ve girişimci fikrini British Council ile yürüteceği bir proje çerçevesinde gerçekleştirme fırsatını bulacak.


Bu arada Türkiye’de birinci olan Pınar Yar Govsa, İngiltere’de geçireceği 2 haftalık yoğun bir programda, sektörün önde gelen isim ve kurumlarıyla tanışma ve Avrupa’nın en tanınmış tasarım festivallerinden biri olan “Yüzde 100 Design ve Londra Tasarım Festivali”ni izleme imkanına sahip oldu.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here