Turşucu pratik, şık ve kullanışlı bir ürün

Turşucu fikri İmmib Endüstriyel tasarım yarışmasında plastikten mamul ürünler kategorisinde profesyonel birincilik ödülü alan Merve Bayram’a aittir.Ürün açıklaması ise şöyledir.


TURŞUCU pratik, şık ve kullanışlı bir ürün. Turşu kurumunda en önemli nokta salamuranın tuz oranının doğru değerde olmasıdır. TURŞUCU kapağındaki tuz göstergesi ile ideal ölçekteki kaya tuzu miktarının kullanılmasına yardımcı olur. Işık geçirmeyen gövdesi turşunun ortalama kurum süresi olan 4 hafta boyunca ideal kıvamda kalmasını sağlar. Kullanıcıların turşunun gelişimini takip edebilmesi için de gövdede ayrıca bir gözlem penceresi yer almaktadır. Gözlem penceresi etrafında yer alan turnusol şeridi salamuranın dogru asidik değerde olup olmadığını kullanıcının görmesini sağlar.


Kapağındaki tarih göstergesi turşunun kurulduğu güne ayarlanarak doğru zamanda açılmasını hatırlatmaya yardımcı olur. Turşu açıldıktan sonra kullanıcının isteğine göre yay aparatı kullanılarak azalan turşu miktarının salamuranın içinde kalması sağlanmış olur. Böylece turşular tazeliğini korur. Yay aparatı aynı zamanda yalnızca turşu suyu alınmak istendiğinde süzgeç görevi de görür. TURşUCU orta-büyük boy bir kavanoza eş değer ebatlarda tasarlanarak turşunun ufak porsiyonlar halinde, her zaman taze tüketilmesini hedeşemiştir. Üst üste istişenerek saklanabilen TURşUCU, evinizde sağlıklı ve tam kıvamında turşular yapmanıza yardımcı olur, sofranıza lezzet katar.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here