Tuvalete atılabilen ilk bebek bezi

Tuvalete atılabilen ilk bebek bezi
Tuvalete atılabilen ilk bebek bezi

Bebek bezleri, her bebek sahibi ailenin karşılaştığı bir ikilem.  Peki siz çöplükleri dolduran bu kullan-at ürünlerden memnun musunuz? Ya da tonlarca kıymetli suyu kullanarak kötü kokular içinde bez bebek bezlerini yıkama işinden? Kim Graham-Nye seçimini burada yapıyor: Hayır ikisi de değil. Bir bez ya da biyolojik olarak ayrışabilen bir madde eklenerek yeniden kullanılabilir bir bebek bezi kılıfı onun üçüncü seçeneğini oluşturuyordu. Tuvalete atılabilen ilk bebek bezi

Tuvalete atılabilen ilk bebek bezi
Tuvalete atılabilen ilk bebek bezi

Fikir aklına geldiği anda iyi bir şey olduğunu anlayarak Graham-Nye Avustralya’daki ürünün haklarını alarak ABD pazarında “gDiapers” markası ile girdi. gDiaper hiçbir plastik tabaka içermeyen ve mürekkep ya da boya kullanılmayan bir ürün. Sıradan kullan at bebek bezlerinin doğada çözünmesi 500 yıla kadar sürebilirken gDiaper’in içerikleri 50 ile 150 gün arasında çözünmekte.

Dünyaya sadece tuvalete atılabilen ilk bebek bezini sağlamakla yetinmeyen Graham-Nye çizgilerine üç yeni ürün daha ekledi. gCloth tam da bez olan bebek bezlerini isteyen kişilere uyan bir ürün. Bunlar 4 katman polyester mikro tabakadan ve kenevir ya da pamuktan oluşmakta ve hiçbir tutaç gerektirmeden rahatça gPants’a (bebek bezi kılıfı) uymaktadır.

gPants’ler tarzdan anlayan ve pembe ve mavi bebek bezinden sıkılan bebeler için yapılmış bir tasarımdır. Bu karmaşık kılıflar parlak siyah ve bir çok neşeli renk seçeneği sunmaktadır. gPants’ler makinede yıkanabilir ve yumuşak pamuktan üretilmiş dış kılıf nefes alabilen malzemesiyle pişik oluşumunu önler. Biyolojik olarak çözünebilen gWipes da (ıslak mendil) gDiapers’in en son ürünü. Bu hipoalerjenik, koku, klor ve alkol içermeyen bebek ıslak mendilleri rahatsız olmuş popoları rahatlatacak Aloe Vera ve E vitamini içermektedir.

Bu mendiller selüloz hamurundan üretilmiş ve selülozu yeniden üretmiştir ve ev atığı olarak kullanılabilir. Plastiği bebeklerden ve çöplerden uzak tutmak Graham-Nye’ın sadece ailesi için kar getiren bir iş değil aynı zamanda gezegen için çevre dostu da olan bir iş kurmasını sağlamıştır. Geçtiğimiz üç yılda gelirler üç katına çıkmış ve 4 olan çalışan sayısı 15 tam zamanlı çalışana yükselmiştir. gDiaper ürünleri şimdi ulusal olarak www.gdiapers.com ve Babies R Us, Target ve online satıcılarda bulunmaktadır.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here