Twitter takipçi arttırma yöntemleri

Twitter takipçi arttırma yöntemleri
Twitter takipçi arttırma

Twitter takipçi arttırma yöntemleri

Twitter takipçi arttırma yöntemleri özellikle son yıllarda çok popüler olan bir konu. Takipçi artırmak için oluşturulan siteler ve webmasterların hazırladığı otomatik programlar sizi birden binler hatta onbinlerce takipçi sayısına ulaştırıyor ve ardından da bunun bir balon etki olduğunu kısa zamanda anlıyorsunuz. Gerçek takipçiler her zaman diğer şişirme takipçilerden daha çok sizinle iletişime giriyor, ürününüzü alıyor ve sizden bahsediyor.

Twitter takipçi arttırma
Twitter takipçi arttırma

İşte bu konu ile ilgili Twitter’da takipçi sayısını arttırmak isteyenler için yakın zamanda bilimsel bir araştırma yayımlandı. Araştırmaya göre Amerikalı bir teknoloji enstitüsü 500 kişinin 500 bine yakın twitter mesajını yakından incelemiş.

Rapora Göre Twitter takipçi arttırma yöntemleri

  1. Bilişim uzmanı Eric Gilbert ve ekibinin hazırladığı rapora göre, Twitter’da daha çok takipçiye sahip olmak için öncelikle kullanıcıların kendilerinden çok bahsetmemeleri gerekiyor.
  2. Twitter’da kullanıcılar, mesajlarının yüzde 41’inde kendilerinden bahsediyor. Herhangi bir konuda bilgi vermeyi amaçlayan mesajlar ise diğer mesajlara göre 30 kat fazla ilgi görüyor.
  3. Mutlu olun, Rapora göre mutluluk içeren mesajlar daha etkili. Twitter’da genelde takipçiler arasında zayıf toplumsal bağ kurulması (çoğu zaman kişilerin hiç görüşmemesi) nedeniyle ölüm, işsizlik ve sağlık sorunlarına fazla yer verilmemesi gerekiyor.
  4. “#” işareti az kullanılmalı, Tweetleri etiketlemek için kullanılan “Hashtag” (#) denilen işaret ne kadar fazlaysa, takipçileri çekme ihtimali o kadar az.

1 YORUM

  1. Dedikleriniz doğru twitter takipçi programları pek işe yaramıyor. Geçenlerde sitemize 10 bin takipçi aldık iki gün sonra 3000 kişi kaldı oda yumurta kafalardı. En mantıklısı dediğiniz gibi yapmak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here