Twitter, Üye Olmayanlardan Bile Para Kazanacak

2

Twitter, “Önerilen İçerikler” projesi ile, üye olmayan kişilerden bile para kazanmayı hedefliyor.

twitter-para-kazanma

Twitter, son dönemlerde yavaşlayan kullanıcı katılımı ve yeni üye sayıları nedeniyle yeni atılımlarla kendini geliştirmeye çalışıyor. Aylık kullanıcı sayısı 320 milyon olan Twitter, kullanıcı artış hızının yavaşlaması ile beraber farklı fikirlere yoğunlaşmış durumda.

Yapılan araştırmalarda aylık 320 milyon kullanıcısı olduğu belirlenen Twitter, ilginç bir istatistikle daha karşılaştı. Kullanıcı sayısının 320 milyon olmasına rağmen içeriklerine olan erişim sayısı 1 milyar civarında olduğunu gören geliştiriciler, üye olmayan kişilerin, üye olanlardan daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu gördü.

Bu nedenle yeni bir projeyi de hayata geçirmek adına çalışmaya başlayan geliştiriciler, artık üye olmayan kullanıcıların Twitter’a girdiklerinde, Twitter ana sayfası ve üye olun yazılarının yanında, popüler olan ve Twitter tarafından önerilen içerikleri ziyaretçilere sunacak. Bu sayede reklam gelirlerinde de artış elde etme şansı yakalayacaklar.

Proje henüz taslak olarak görülürken, ziyaretçiler hakkında bilgisi olmayan Twitter’ın gösterilecek önerilen içerik ve reklamları nasıl belirleyeceği merak konusu. Yine de üye olmamasına rağmen Twitter içeriklerini tüketen kitle, firmanın iştahını kabartıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here