Twitter Üzerinden Tatil Ajansı

11

Bir tatil ajansı Twitter üzerinden başlattığı kampanya ile büyük bir başarı yakaladı.

tweetstay-760x416

2013 yılından beri hizmet vermekte olan Stayful adlı tatil ajansı, Twitter üzerinden #Tweetstay adlı kampanya ile hizmet vermeye başladı. Hizmet, müşterilere oldukçu uygun fiyatlara kaliteli hizmet sağlayarak büyük ilgi gördü.

Tweetstay adlı hizmet çerçevesinde müşterilerin, @Stayful hastag’ı kullanarak aradıkları tarih aralıklarını ve kalmak istedikleri şehri belirterek bir tweet yayınlamaları yeterli. Bunun sonucunda ajans, çeşitli görüşmeler ve araştırmalar sonucunda en uygun fiyatlı ve en iyi kalitedeki tatil olanaklarını müşterilere sunuyor. Ajansın tek şartı ise, tatil tarihlerinin en az 1 ay sonraya ait olması. Bu sayede ajans kolayca uygun fiyatlı otelleri bulabiliyor. Ayrıca her hangi bir ajansa bağlı olmayan otellerinde tutulmamış odalarına müşteri bulabilen sistem sayesinde Amerika Birleşik Devletlerin’in 24 farklı eyaletinde hizmet verilebiliyor. Bunlar arasında Los Angeles, New York City ve Houston gibi büyük yerleşimler de bulunuyor.

Ajansı yaptığı reklamda ise müşterilerin, Stayful’dan daha ucuz fiyatları bulamayacaklarının garantisini veriyor.

Sosyal medya üzerinden yapılan girişimcilik fikirleri günden güne artarken KLM Royal Dutch Havayolları’da biletlerini sosyal medya üzerinden edinebilecekleri bir proje geliştirmiş durumda.

Yeni iş girişimlerinin sosyal medya üzerinden görülmeye devam edeceği ve bu konudaki ilginin artacağı tahmin ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here