Uçak seyahatinde bagaj sorununa çözüm

Fransa’dan bir iş fikri : Uygun bagaj yeri olan uçuş yolcuları, yeri yetmediği için problem yaşayan yolcularla eşleştiriliyor.

Jib.li, uçuş yolcularına bagaj yeri olan ve bu uygun yeri paylaşmak isteyen diğer yolcuları bulma olanağı sağlayan yeni bir platformdur. İnsanlar online iletişim için yeni olanaklar üretmeye devam ederken, PleaseBringMe.com gibi sitelerin gösterdiği üzere bir iyilik istemek için artık illa ki bir arkadaşa ulaşmak bir zorunluluk değil. Şimdi de Jib.li, uçuş yolcularına bagaj yeri olan ve bu uygun yeri paylaşmak isteyen diğer yolcuları bulma olanağı sağlayan yeni bir platform olarak karşımıza çıkıyor.
iş fikirleri
iş fikirleri

Pek çok havayolu yolcu başına taşınabilecek bagaj ağırlığına belirli sınırlama yönetmelikleri uygulayarak bu sınırı aşmaları halinde yolculardan ekstra ücret talep ediyor. Jib.li, sosyal ağ bağlantıları gibi seçenekler üzerinden aynı uçuşta uygun yeri olan kişileri bularak bu ücretlerden kurtulma imkanı sağlıyor.

Uygun yeri olan yolcular, uçuş bilgilerinin detaylarını site aracılığıyla paylaşabiliyor ve -eğer başka bir üye tarafından kullanılır ise- başkalarının bagajlarını taşıdığı için ödeme alabiliyor. Bagaj ağırlığı limitlerini aşan yolcular, çok daha uygun bir ücret karşılığında uçakta bagajlarını taşıyabiliyor. Jib.li de bu hizmeti PleaseBringMe.com gibi benzer bir platform ile birleştirerek, uçuş yolcularına yakın bölgelerde oturan insanların da yolculardan seyahatlerinden dönüşte getirebilecekleri şeyleri isteyebilmeleri için talep sunmalarını da sağlıyor.
Jib.li, Internet’in gücünü, birbirine yardımcı olabilecek yabancıların iletişim kurmasını sağlamak ve kişisel ağ engellerini kaldırarak herkesi bir araya getirmek için kullanıyor. Halen Fransa’da faaliyet gösteren servis, yakın gelecekte dünya çapında hizmet vermeyi de umuyor. Bu sistem ile çalışabilecek başka sektörler de biliyor musunuz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here